NAVRCHOLU.cz

Adventní neděle a adventní kvízy

Hlavní stránka / Články / Adventní neděle a adventní kvízy

4.12.2017

Adventní neděle a adventní kvízy Plamínek první svíčky na adventním věnci se nám rozhoří již za 14 dní! Oznámí nám začátek nového liturgického roku a také jeho prvního období: čekání na Vánoce. Každou ze čtyř adventních nedělí se na věnci zapaluje o jednu svíčku navíc. Až se rozhoří všechny čtyři, bude blízko Štědrý večer! Latinské slovo „advent“ znamená příchod. Těšíme se totiž z toho, že Ježíš přišel na svět a narodil se v Betlémě – aby si Bůh a lidé mohli být blízko; těšíme se také, že přijde podruhé, na konci časů a s velkou silou – aby obnovil celý svět do Boží krásy.

S novým liturgickým rokem vám Katechetické středisko při AP představuje nový dlouhodobější projekt „Nedělní listy ke katechezi“. Při jejich tvorbě jsme se inspirovali sadou z italského katechetického časopisu Dossier catechista, doplňujeme je však o vlastní postřehy a nápady .

Každý list se skládá ze samostatného obrázku, obrázku doplněného jednou z hlavních myšlenek, textu evangelia, výkladu obtížnějších pojmů, podnětů ve formě příběhů nebo zamyšlení a tzv. „výzvy na týden“ – podnětu směřujícímu již do všedních dnů celého týdne. Kromě nedělí v sadách však najdete i materiály pro význačnější svátky a slavnosti daného liturgického období. Listy jsou určeny pro práci s dětmi od 4. třídy, případně s mládeží.

Ke stažení:

1. neděle adventní 2. neděle adventní 3. neděle adventní 4. neděle adventní

Čeká vás předvánoční besídka nebo setkání s přáteli? Můžete si zahrát naši kvízovou hru Znalec adventu - nebo adventní kvíz Trůn moudrosti. Využít můžete také materiál Adventní a vánoční cesta, který spolu s ostatními připravila Lenka Jeřábková a Katechetické středisko AP. 

Znalec adventu - kvízová hra Trůn moudrosti - kvízová hra Adventní a vánoční cesta

Pomůcko vyvinulo:
Pastorační středisko AP – Katechetické středisko
E-mail: jerabkova@apha.cz
http://www.apha.cz/adks

Na našem webu již máme adventních specialit, adventních kalendářů a dalších materiálů spoustu, stačí si prolistovat některé z odkazů. Věříme, že i tuto adventní dobu strávíte požehnaně!

Štítky: články, advent, adventní kalendář, doba adventní  |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.