V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku. Existuje ale též ekologie člověka (Benedikt XVI.)
V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku
S naším světem se teď neděje nic dobrého – odpadky, špinavý vzduch a kácení lesů ukazují, že se k přírodě nechováme hezky. Ale ekologie není jen o třídění plastů. Znamená to, že musíme mít rádi i lidi kolem sebe. Když budeme mít čisté a dobré srdce, budeme se lépe chovat i k planetě.
Musíme naslouchat řeči přírody a patřičně odpovídat
Spousta dětí a mladých lidí už pochopila, že s naší planetou zacházíme špatně. Svět kolem nás není jen hromada věcí, ze kterých si můžeme brát, co chceme, nebo je bezhlavě ničit. Celá Země je úžasné Boží dílo. Má svou vlastní hodnotu a zaslouží si, abychom se k ní chovali s velkou úctou a láskou.“
(Pro děti přepsaný text papeže Benedikta XVI.)
► 5. 6. se připomíná "Světový den životního prostředí"








