() -

/ O webu, kontakt

O webu, kontakt

Web deti.vira.cz je určen dětem a všem, kdo s dětmi pracují v otázkách víry, náboženství, hodnot a etiky. Projekt volně navazuje na již zveřejněné materiály pro děti na webu Víra.cz a snaží se nabízet Ježíšovo evangelium jazykem a způsobem přístupným dětem. Na tomto webu naleznete jak nejrůznější omalovánky, rébusy, vánoční a postní přípravy - kalendáře, pracovní listy a tvořivé nápady, tak ale také např. aktuality z novinek duchovní literatury pro děti. Snažíme se pomoci rodičům s výchovou dětí k víře i volně šiřitelnými video-podklady pro nedělní přípravu dětí na bohoslužby - nebo také obecnějšími materiály z oblasti „Člověk a jeho svět" nebo „Svět a příroda".

Na našich stránkách si můžou děti číst Bibli a stáhnout obrázkové příběhy s omalovánkami ke každé liturgické roční době a ke každé neděli. Materiály jsou ke stažení volně a jsou postupně rozšiřovány. Záměrem webu není systematická katecheze, ale spíše nabídka jednoduchých podkladů pro práci rodičů (ev. katechetů) s dětmi.

Stránka deti.vira.cz jsou součástí projektů www.vira.cz, které provozuje Pastorační středisko při Arcibiskupství pražském. Původní stránky deti.vira.cz byly spuštěny 23.11.2008 na Slavnost Krista Krále. Poslední aktuální verze byla spuštěna na svátek sv. Martina 11.11.2019.

Chcete být infotrmováni e-mailem o informacích, tipech a novinkách na tomto webu? Můžete se zaregistrovat svým e-mailem a přihlásit se k odběru informačního newsletteru.

 

Web o víře pro děti deti.vira.cz

Napište nám

Jméno
E-mail
Text vzkazu

Král David nebyl žádný trouba!

Král David nebyl žádný trouba!
(11. 6. 2024) Zamysleme se nad životem krále Davida, nad jeho bojem s Goliášem, vyluštěme si pár rébusů! 

Srdce Boží

Srdce Boží
(4. 6. 2024) Svátek Nejsvětějšího Srdce Ježíšova slaví církev třetí pátek po letnicích. 

Chystáš se i ty ke zpovědi?

Chystáš se i ty ke zpovědi?
(30. 5. 2024) Mnohé děti se nyní připravují ke svaté zpovědi. 

Svatá Zdislava - 30. května

Svatá Zdislava - 30. května
(27. 5. 2024) Na  30. května připadá svátek svaté Zdislavy, která je patronkou naší vlasti. Svatá Zdislava se narodila kolem roku…

Aktualizováno

Antonín z Padovy (11.6.2024, 15:37)

Zpověď - svátost smíření (30.5.2024, 12:28)

Svátost smíření - zpověď - je setkání, při kterém nám Bůh odpouští hříchy a usmiřuje nás se sebou i se společenstvím...

Eucharistie (přijímání) (30.5.2024, 12:20)

Eucharistie je setkání, ve kterém se ti Bůh dává za pokrm. Přijímáš Kristovo tělo a stáváš se součástí jeho těla –...