() -

/ O webu, kontakt

O webu, kontakt

Web deti.vira.cz je určen dětem a všem, kdo s dětmi pracují v otázkách víry, náboženství, hodnot a etiky. Projekt volně navazuje na již zveřejněné materiály pro děti na webu Víra.cz a snaží se nabízet Ježíšovo evangelium jazykem a způsobem přístupným dětem. Na tomto webu naleznete jak nejrůznější omalovánky, rébusy, vánoční a postní přípravy - kalendáře, pracovní listy a tvořivé nápady, tak ale také např. aktuality z novinek duchovní literatury pro děti. Snažíme se pomoci rodičům s výchovou dětí k víře i volně šiřitelnými video-podklady pro nedělní přípravu dětí na bohoslužby - nebo také obecnějšími materiály z oblasti „Člověk a jeho svět" nebo „Svět a příroda".

Na našich stránkách si můžou děti číst Bibli a stáhnout obrázkové příběhy s omalovánkami ke každé liturgické roční době a ke každé neděli. Materiály jsou ke stažení volně a jsou postupně rozšiřovány. Záměrem webu není systematická katecheze, ale spíše nabídka jednoduchých podkladů pro práci rodičů (ev. katechetů) s dětmi.

Stránka deti.vira.cz jsou součástí projektů www.vira.cz, které provozuje Pastorační středisko při Arcibiskupství pražském. Původní stránky deti.vira.cz byly spuštěny 23.11.2008 na Slavnost Krista Krále. Poslední aktuální verze byla spuštěna na svátek sv. Martina 11.11.2019.

 

Web o víře pro děti deti.vira.cz

Napište nám

Jméno
E-mail
Text vzkazu

Trojice - tři bohové?

Trojice - tři bohové?
(28. 5. 2023) Týden po Letnicích (neboli Slavnosti seslání Ducha svatého) je slavnost Nejsvětější Trojice...

Letnice - seslání Ducha svatého

Letnice  - seslání Ducha svatého
(21. 5. 2023) Deset dní po Ježíšově nanebevstoupení byl svátek letnic. Apoštolové se shromáždili spolu s Marií, Ježíšovou matkou.…

Jedlé kytky do salátu - a svatodušní strana z časopisu IN.

 Jedlé kytky do salátu  - a svatodušní strana z časopisu IN.
(16. 5. 2023) Bršlice kozí noha, červený jetel, jitrocel, kopřiva, pampelišky, sedmikrásky… to všechno jsou bylinky plné…

Knížka s rébusy jako příprava k prvnímu svatému přijímání

Knížka s rébusy jako příprava k prvnímu svatému přijímání
(16. 5. 2023) Ve svatém přijímání získáváme ten nejkrásnější dárek na světě: Ježíše, který dal svůj život za všechny lidi.

Aktualizováno

Noc kostelů - materiály pro děti (18.5.2023, 10:08)

Noc kostelů - materiály pro děti
Noc kostelů je každoročně pořádaná akce, která má umožnit lidem, kteří do kostela nechodí, aby se setkali s...

Vařím a peču - recepty (18.5.2023, 9:58)

Recepty na velikonoční vaření a pečení (16.5.2023, 14:50)

Několik receptů k uvaření a upečení o Velikonocích...