V době, kdy Pán Ježíš bydlel ještě v Nazaretě, žil na nedaleké poušti u řeky Jordánu Jan Křtitel. Nosil šaty z velbloudí kůže, kolem boků kožený pás, jedl kobylky a med divokých včel. Chodilo za ním mnoho lidí. Jan je křtil a radil jim, jak se polepšit, aby byli připravení na příchod Pána Ježíše.

(Přepsaný text přejat se svolením z webu www.kanan.cz)


AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ:

2. neděle adventní

Téma: Jak nést dobré ovoce  
Autor: Ludmila Vyskočilová
Rekvizita: Dárková krabice s lístkem uvnitř

Promluva: Všechny děti se už určitě těší na Vánoce. Dostanou dárky. I já tu mám takový vánoční dárek. Nevím, co v krabici je. Je to dárek, ze kterého má jeden malý chlapec Honzík poznat, že jeho kamarád David ho má rád. Co by tam podle vás asi mělo být? Nic tam nebouchá, kolik peněz může takový dárek stát? Děti mohou hádat.
Jak mohu poznat, že mě má někdo rád? Podle nějaké hračky? Jinak si mě ten, kdo mě má rád nemusí všímat, nemusí si se mnou povídat a hrát...? Ne. Tak to bychom se měli do té krabice podívat. Jak vypadá dárek, podle kterého poznám, že mě má někdo rád? (Otevřeme krabici a tam je lístek s nápisem:
Milý Honzo, mám tě rád, jsem rád když si spolu hrajeme, stačí, když budeš chtít a já za tebou vždycky přijdu, těším se na tebe.Dej mi vědět, co by sis přál ode mě půjčit, rád ti to přinesu. Mám radost, když ty máš radost. Tvůj David.)
Dá se z jeho vánočního dárku poznat, že má David Honzíka rád? Ano. Jeho dárek je moc hezký.
Nechcete zkusit, rozdávat také takové pěkné dárky?

DĚTSKÝ LIST PRO KATECHEZI:

Pracovní list Pracovní list (JPG, 67 kB) nebo jiný formát: Pracovní list (311 kB)

K dnešnímu evangeliu si také můžete s dětmi vybarvovat omalovánku - autorkou je Soňa Häusl-Vad, katechetka a ilustrátorka.

omalovánka - 2.neděle adventní - cyklus A Omalovánka - 2.neděle adventní - cyklus A (JPG, 169 kB)