Milé děti, Když jste nemocné, rodiče s vámi jdou k lékařce či lékaři a ti se vám snaží pomoci, abyste se uzdravili. V ordinaci, či v nemocnici potkáte ale také zdravotní sestřičky, nebo zdravotní bratry. A pokud dojde k nějaké závažné nemoci nebo úrazu, v sanitce za vámi přijede záchranář, či záchranářka.

Víte, jak se jmenuje vaše lékařka (či lékař)? Už jste byli někdy v nemocnici? A myslíte si, že o vaše zdraví pečuje jenom lékař, anebo i někdo jiný? (Nápověda: dobře ho znáte, podívejte se do zrcadla.) Popovídejte si s některým z dospělých lidí, jak se starat o své zdraví. A víte, že i když je člověk nemocný, může být druhým lidem také užitečný a nápomocný? Chtěl byste někdo z vás být lékařkou, lékařem, sestřičkou, nebo záchranářem?

Na této stránce naleznete několik omalovánek  zdravotníků, sestřiček a lékařů. Ale i nějaké úkoly. A hlavně telefonní čísla, kam se dovoláte v případě nouze (víte co to je nouze?)

 

Ke stažení:

omalovánka - krizová telefonní čísla  omalovánka - krizová telefonní čísla omalovánka - lékař, fonendoskop  Omalovánka a úkol - u lékaře - vyber předměty, které lékař nepoužívá  Omalovánka a úkol - u lékaře - vyber předměty, které lékař nepoužívá Omalovánka - záchranář, sanitkaOmalovánka - luštěnka - léky    

To samé v PDF: