Podklady pro deskovou hru inspirovanou příběhem o Noemově arše.

Více se o tomto příběhu dočtete v Bibli pro děti.

INFORMACE O HŘE

Během hry se proměníte v Noemovu rodinu a snažíte se přivést do archy všechna zvířátka a nasbírat pro ně co nejvíce jídla na cestu. Více o se dočtete v podrobných pravidlech, která jsou součástí souboru ke stažení. Před začátkem hry je však potřeba připravit herní plán a všechny potřebné postavičky. Je na vás, jak si celé prostředí hry vybarvíte a dotvoříte.

JAK SI HRU DOTVOŘIT

Hra je určena pro 4 hráče. Herní plán tvoří 4 části, které dohromady vytvoří obrázek archy a kolem ní dva okruhy (více v pravidlech, která jsou součástí souboru ke stažení). Dále je potřeba si připravit dohromady 8 postaviček - Noe se ženou, jejich synové Šém, Chám a Jefet a jejich manželky. Tyto postavičky jsou též součástí souboru ke stažení, ale je také možné použít figurky ze společenských her - vždy dvě od stejné barvy. Hra obsahuje také soubor dvojic zvířátek a obrázky plodin. Plodiny je lepší vytisknout ve dvou kopiích.

Máte-li možnost, vytiskněte všechny součásti hry na polokarton nebo čtvrtku. V případě, že budete tisknout na klasický papír, podlepte ho (po vybarvení) jakýmkoli tvrdším papírem (čtvrtka, krabice od cereálií apod.) Po vybarvení šablon žetonů se zvířátky a plodinami ještě můžete celou plochu přelepit vedle sebe naskládanými pruhy průhledné kancelářské lepenky (nejlépe nějakou širší) a teprve poté žetony vystříhat - budou tak trvanlivější a obrázky se nepoškodí. Základní části herní plochy si také můžete nechat zalaminovat (např. v copy centru).

 

 

Hru si můžete stáhnout zde buď v souboru pdf: Pravidla hry (50 kB) Herní plán (576 kB)
nebo v souboru zip: Hra v souboru zip (575 kB)

Autor hry: GaS