Lidem, kteří přišli, aby Pána Ježíše slyšeli, řekl: „Jistě víte, že se říká: Oko za oko, zub za zub. Já vám ale říkám: Když je na vás někdo zlý, nepomůžete si, když na něj budete také zlí.

Naopak: když vás někdo bouchne do tváře, nastavte mu i druhou. Když vás někdo prosí, abyste ho doprovodili jeden kilometr, běžte s ním dva. Když někdo bude chtít pomoci, hned mu pomozte.

Mějte rádi úplně všechny, a to i ty, kteří nemají rádi vás. Pán Bůh se přece také stará o lidi, kteří konají dobro, stejně jako o lidi, kteří konají zlo.

Tedy, když budete mít rádi jenom ty, kteří mají rádi vás, není to žádná zásluha. To přece dělají všichni. Mějte rádi i ty, kteří nemají rádi vás, a chovejte se k nim hezky, jako to dělá i Pán Bůh.“

(Přepsaný text přejat se svolením z webu www.kanan.cz)


AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ:

7. neděle v mezidobí

Téma:1 Kor 3,16 "Nevíte, že jste Božím chrámem a že ve vás bydlí Boží Duch?

Autor: Ludmila Vyskočilová

Promluva:

Dnes děti dostanou zvídavou otázku: "Mají ruce?" Jestli ano, ať je zvednou a zamávají jimi. Všichni mávají společně, protože všichni mají ruce. Mají ještě něco společného, co je ještě důležitější. V jejich srdci se rozhodl bydlit Bůh. Jsou jeho chrámem, jeho domečkem, ve kterém je on velmi rád.


Nabízíme vám další materiály pro práci s dětmi k tomuto tématu:

Pracovní list Pracovní list (JPG, 60 kB) nebo jiný formát Pracovní list (280 kB)


K dnešnímu evangeliu si také můžete s dětmi vybarvovat omalovánku - autorkou je Soňa Häusl-Vad, katechetka a ilustrátorka.

Omalovánka - 7.ne v mez, A Omalovánka - 7.ne v mez, A (JPG, 337 kB)