Lidem, kteří přišli, aby Pána Ježíše slyšeli, řekl: „Jistě víte, že se říká: Oko za oko, zub za zub. Já vám ale říkám: Když je na vás někdo zlý, nepomůžete si, když na něj budete také zlí.

Naopak: když vás někdo bouchne do tváře, nastavte mu i druhou. Když vás někdo prosí, abyste ho doprovodili jeden kilometr, běžte s ním dva. Když někdo bude chtít pomoci, hned mu pomozte.

Mějte rádi úplně všechny, a to i ty, kteří nemají rádi vás. Pán Bůh se přece také stará o lidi, kteří konají dobro, stejně jako o lidi, kteří konají zlo.

Tedy, když budete mít rádi jenom ty, kteří mají rádi vás, není to žádná zásluha. To přece dělají všichni. Mějte rádi i ty, kteří nemají rádi vás, a chovejte se k nim hezky, jako to dělá i Pán Bůh.“

(Přepsaný text přejat se svolením z webu www.kanan.cz)


NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ - 7. neděle v mezidobí

Téma: 1 Kor 3,16: "Nevíte, že jste Božím chrámem a že ve vás bydlí Boží Duch?

Dnes děti dostanou zvídavou otázku: "Mají ruce?" Jestli ano, ať je zvednou a zamávají jimi. Všichni mávají společně, protože všichni mají ruce. Mají ještě něco společného, co je ještě důležitější. V jejich srdci se rozhodl bydlit Bůh. Jsou jeho chrámem, jeho domečkem, ve kterém je on velmi rád.

Autor: Ludmila Vyskočilová

AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

PODNĚTY PRO KATECHEZI:

► Dětský list nebo formát Pdf: Dětský list Pracovní list

► Omalovánka - 7.ne v mez, A Omalovánka - 7.ne v mez, A Autor: Soňa Häusl-Vad

 

► Nedělní karty Arcidiecézního katechetického střediska v Praze

► List k zamyšleníKvíz z Kanánubarevný komix, rovněž v černobílé verzi nebo Omalovánka - vše se svolením převzato z webu kanan.cz

 

VIDEONÁMĚTY:

►  Z Českobudějovického biskupství k nám míří povídání pro menší děti s Martinou Fürstovou nebo video pro starší děti zvané Minikatecheze z Českobudějovického biskupství (přidáváme, až je autoři zveřejní)

► P. Roman Vlk nabízí příbuzné téma týkající se 5. přikázání s názvem Malá velká bitva