Kdo z vás byl o letošních prázdninách na táboře nebo na výletě? A nesli jste při takovém výletě batoh na zádech? Co jste si do něj dali a jak se vám batoh balil?

Batoh nejen na výlet

Co je nejdůležitější, když musíte putovat s batohem? Aby byl co nejlehčí a co možná nejmenší – a přitom abychom měli s sebou všechno, co budeme potřebovat.

Nejlehčí, nejmenší batoh, ve kterém je zároveň všechno potřebné, není vůbec snadné sbalit. Už se o to někdo z vás pokusil? A uměl by nám poradit, jak na to?

V dobře sbaleném batohu nesmí být žádná zbytečnost, která by nás tížila a kvůli které bychom nedošli až do cíle. To by byla škoda – protože v cíli každé cesty bývá na výletech i na táboře ta nejlepší odměna. Ať je to krásný výhled, slíbený odpočinek nebo "poklad"- zakončení hry.

Batoh do nebe - co si do něj raději nebrat?

Jenže někdy se do našeho "batohu" může „schovat“ i něco, co nepotřebujeme vůbec: škodění druhým, pomlouvání, lež, krádež, posměch… a spoustu dalších těžkých věcí. Taková duchovní závaží nechceme, že?

Ani do nebe si nechceme nést žádné zbytečnoti, nic, co by nás tížilo! Důležité je, abychom do Božího království opravdu došli – a k tomu potřebujeme mít „dobře sbalený batoh“.

Do života si beru jen to, co mi pomůže dojít až k Bohu. Co je to?

 

Použito z tzv. dětského kázání k 23. neděle v mezidobí,
Téma: Úzké dveře do nebeského království, autorka: Ludmila Vyskočilová,
Rekvizita: veliký těžký batoh, redakčně upraveno.

Náš tip: Jak správně sbalit opravdový batoh na track či delší výpravu?

 

Texty pro 21. neděli v mezidobí, cyklus C:

  • Evangelium k této neděli: Lk 13,22-30

Ježíš chodil se svými učedníky od města k městu, od vesnice k vesnici a všude vyprávěl lidem o Pánu Bohu. Jednou jim také řekl: „Do nebe vedou jen úzké dveře. Jestli tam chcete vejít, musíte projít těmito úzkými dveřmi. Mnoho lidí se bude snažit jimi projít, ale nedokážou to.

Pak ale Bůh ty dveře zavře.

Ti, kdo zůstali venku, začnou tlouct na ty dveře a volat: „Pane Bože, otevři nám!“ Ale Bůh jim řekne: „Já vás neznám, běžte pryč! Dělali jste špatné věci.“ V nebi se ale bude radovat mnoho lidí ze všech koutů světa.“

Přepsaný text dětským způsobem se svolením převzat z webu www.kanan.cz

 

 

 

Materiály ke katechezi:

Videonáměty pro děti k evangeliu:

  • Z Českobudějovického biskupství k nám míří další povídání s paní Martinou Fürstovou:

  • povídání pro starší děti zvané Minikatecheze: