Máte doma malé děti nebo už trochu povyrostly? Máme pro vás tipy na vánoční dárky pro menší i větší. Vybíráme z novinek vícero nakladatelství.

 • Vánoční knížku Narodil se Kristus Pán namaloval český malíř a ilustrátor Štěpán Zavřel. Příběh je psán formou, která zaujme i malé děti - vidí velký obrázek a k tomu přísluší ne příliš dlouhý text. V je knize čerpáno přímo z evangelií a nic podstatného nechybí: Mariino překvapení, když jí anděl řekl o narození Mesiáše; její a Josefova cesta do Betléma i radost chudých pastýřů z Ježíšova narození v jedné z tamních jeskyní… Knihu vydalo Karmelitánské nakladatelství.

  Ukázka z knihy k tématu Tří králů (po rozkliku se obrázek zvětší)

 

 • Pro větší děti můžeme doporučit novinku Návratu Domů Boží wifina. Nejde tak úplně o knihu jako takovou, spíše jde o tvořivý sešit, který je moderním způsobem zpracován pro dívky a vybaven jak zábavným "chatem", který vždy uvádí téma, tak verši z Písma, ale hlavně černobíle zpracovanými stránkami s různým tvořivým obsahem a dokonce samolepkovou přílohou.

  Ukázky z knížky nabízíme níže: (po rozkliku se obrázek zvětší)

        

 

 • Malá dětská encyklopedie Kdo je Ježíš?, kterou vydalo Karmelitánské nakladatelství přehledně přibližuje osobnost Ježíše Krista i společenské, přírodní, kulturní a duchovní poměry doby, ve které žil. Tentokrát náš tip přibližuje osobu a dobu Ježíše Krista spíše stylem zkoumání - neboli encyklopedickým stylem. Kapitoly jsou čtivé a doprovázejí je vkusné ilustrace, přehledy, shrnutí, mapky i obrázky krajiny. Kniha je určena dětem na prvním stupni základní školy, jejich rodinám a kamarádům nebo také katechetům pro použití ve výuce. Po rozkliku odkazu můžete na stránkách KNA knihou několika stránkami prolistovat.

  Se svolením KNA rovněž přikládáme ukázku z knihy: 
  O Ježíšově narození: 
  (po rozkliku se obrázek zvětší)

   

 

 • Nakladatelství Paulínky může nabídnout krásné knihy pro malé děti od věku 1,5 roku až po 5 let. Jde o krásně ilustrované biblické příběhy, které je možné malovat vodou - tedy děti vybarvují černobílé obrázky "kouzelnou tužkou", která je v sadě - a do níž jen rodič doplňuje vodu. Nenadělají tak žádný nepořádek a tím, že se jim postupně odhaluje obrázek v barvách, se krásně zabaví a ještě i něco dozvědí o Pánu Bohu. Doporučujeme jako krásný křesťanský dárek k Vánocům.