13. 6. 2017 , GaS

Díky, tati! Den otců letos připadá na 17.6.

Díky, tati! Den otců letos připadá na 17.6.

Je to zhruba měsíc, co jsme přáli maminkám k jejich svátku. Třetí červnovou neděli slaví svůj svátek všichni tatínkové! Můžeš mu namalovat obrázek nebo vybarvit připravenou omalovánku. Jestli rád vyrábíš, je tu nápad, jak tatínka překvapit!

Podle vzoru dětí z MŠ sv. Voršily v Praze vyrábíme POHÁR PRO TATÍNKA. Co všechno potřebuješ? Není toho mnoho: 2 papírové kelímky na nápoje (mohou být i plastové, ale s papírovými se lépe pracuje), barevné papíry, nůžky a lepidlo.

Postup je jednoduchý: nejprve slepíme kelímky dnem k sobě (viz obrázek 1), poté přeložíme barevný papír a na hřbetové straně vystřihneme 2x tvar srdíčka podle obr. 2. Srdíčka pak přilepíme k poháru tak, jak je to znázorněno na obrázku číslo 3 - v případě práce s plastovými kelímky je lepší místo lepidla použít oboustrannou lepenku. A pohár je hotový. Teď už jen ozdobit podle vlastní fantazie. Pro výrobu ozdob můžeš použít barevné papíry nebo filc, ale také různé obrázky z časopisů nebo fotky.

pohár pro tatínka k svátku


Víš, že i tátové si rádi hrají? Vyzkoušej to. Vymysli si pro tatínka zábavné úkoly a připrav mu třeba společně s maminkou nebo sourozenci malou bojovku. V cíli ho pak můžeš překvapit a obdarovat svým vlastnoručně vyrobeným pohárem.

 


Omalovánka pro tatínka

 

 

Se svolením převzato z knížky Poklad srdce. Antistresové omalovánky o mateřství a rodině s biblickými verši. Ilustrace Katka Holloman. Vydala Brněnská tisková misie. V sešitovém vydání naleznete více než 20 něžných ilustrací.


svatý Josef vitrážV zemích jako je např. Itálie nebo Španělsko se Den otců tradičně slaví v den Slavnosti sv. Josefa. Na našem webu si můžete stáhnout šablonu pro vymalování nebo výrobu vitráže s obrázkem sv. Josefa anebo i další šablony s křestními patrony vašich tatínků - ke stažení v kalendáři.

Aktualizováno

Adventní materiály (6.12.2019, 22:35)

Adventní materiály
Aktivity pro dobu adventní si připravila nejen naše redakce, ale také kupříkladu Pastorační středisko AP nebo...

Na cestě za svobodou (14.11.2019, 8:32)

Na cestě za svobodou
V těchto dnech si připomínáme výročí Sametové revoluce. Už 30 let je naše země na cestě k demokracii a svobodě.

Vitráže říjnových svatých (26.10.2019, 22:15)

Vitráže říjnových svatých
Ozdobte si s námi okna vitrážemi světců a světic, které si připomínáme a oslavujeme v měsíci říjnu. I když třeba zrovna...

Příběh české princezny (26.10.2019, 17:22)

Příběh české princezny
Okouzlující příběh svaté Anežky České, té nejchudší, ale také nejpodivuhodnější české princezny, si můžete nově přečíst...

Dušičky - vzpomínka na zemřelé (21.10.2019, 10:20)

Dušičky - vzpomínka na zemřelé
Jak prožít toto téma s dětmiZvláště začátkem listopadu vzpomínáme na ty naše blízké, kteří již zemřeli. Modlíme se za...

Lampióny (21.10.2019, 10:20)

Lampióny
Dny se zkracují, večer se stmívá stále dříve a doba svatomartinských (ale i jiných) lampiónových průvodů se přibližuje....