() -

/ Články

Články

20. 1. 2021, AB, AKr, BlaSi, GaS

Na Hromnice - o hodinu více!

Na Hromnice - o hodinu více!

Kdy končila doba vánoční? Jestli znáte pojem Hromnice, možná víte také to, že se tento den v křesťanské tradici ztotožňuje se svátkem Uvedení Páně do chrámu. Ten slavíme až 2. února, ale hromničky si můžete letos  vyrobit již s předstihem.

18. 1. 2021, AKr

Co Covid? Ale SNÍH!

Co Covid? Ale SNÍH!

Přestože prožíváme podivnou Corona-dobu, karanténu, domácí školu a kdovíco ještě, přec jen nám Hospodin sesílá jednu velkou radost! SNÍH! Nabízíme vám tedy krátké zastavení nad tématem sněhových vloček, sněhu a zimy. 

11. 1. 2021

Jak se v Corona-době domluvit s rodiči a sourozenci?

Jak se v Corona-době domluvit s rodiči a sourozenci?

Každý člen rodiny má vliv na to, jak se v rodině cítí ostatní. Pokud se ti nelíbí, jaká je ve tvé rodině nálada, zkus s tím něco udělat. A začni u sebe. Co ti pomáhá, když s rodiči nebo sourozenci moc nevycházíš a jdete si a nervy?

4. 1. 2021

Může mít pan král strach?

Může mít pan král strach?

Lidé si myslí, že takový král, kníže nebo prezident vůbec neví, co je to strach. Hlídají ho stráže v paláci, střeží ho vojáci, dává na něj pozor armáda, není, čeho by se bál. To je veliký omyl. Oni jsou vám ti vládcové a potentáti ustrašení víc než my všichni dohromady. Tak zrovna král Herodes.

21. 12. 2020, AB

Vánoční omalovánka inspirovaná gotickou malbou Mistra vyšebrodského oltáře.

Krásné Vánoce - přání a omalovánka

Radost a pokoj nejen o Vánocích! Milé děti, milí rodiče, přejeme Vám krásné a pokojné prožití vánočních svátků! Vaše redakce webu deti.vira.cz

15. 12. 2020

Maria žila v městečku Nazaret

Maria žila v městečku Nazaret

Jednoho dne Marii navštívil anděl. Řekl jí, že se stane maminkou malého Krále. Ježíše.

9. 12. 2020

Jan Křtitel: neutíkejte od Boha, ale k němu

Jan Křtitel: neutíkejte od Boha, ale k němu

 Bůh poslal Jana Křtitele, aby lidem řekl něco důležitého: "Přestaňte od Boha utíkat, a radši utíkejte k němu! Mám pro vás dobrou zpávu..."

7. 12. 2020

Zvěstování - komiks

Bůh poslal anděla Gabriela jako svého posla k dívce Marii

Bůh poslal anděla Gabriela jako svého posla do Nazareta k panně jménem Maria. Byla zasnoubena s Josefem. Gabriel přišel k Marii a řekl: Raduj se, Maria! Bůh je s tebou. Vyvolil tě. Maria se lekla a uvažovala, co by měla tato slova znamenat. Avšak Gabriel řekl: Neboj se...

4. 12. 2020

Advent a Vánoce pro nejmenší

Advent a Vánoce pro nejmenší

Připravte se spolu s dětmi v adventu na Vánoce. Jako podklad pro hovory s malými dětmi vám mohou pomoci domalovánky a bludiště...

2. 12. 2020, AKr, GaS

Svatý Mikuláš u okna / deti.vira.cz

Až přijde Mikuláš, tak mu otevřete!

Svatý Mikuláš patří mezi nejznámější a nejoblíbenější světce. Slavení tohoto křesťanského svátku proniklo jako jedno z mála do rodin, do škol, ale také do sdělovacích prostředků a ve své lidové podobě je záležitostí různých besídek, oslav, nadílek a „mikulášských diskoték“. 

20. 11. 2020

Kostel Krista Spasitele v Praze na Barrandově - omalovánky

Kostel Krista Spasitele na Barrandově - omalovánky

Na sídlišti Barrandov v Praze byl v roce 2020 postaven úplně nový a krásný kostel s komunitním centrem. Kostel bude slavnostně otevřen a zasvěcen tuto neděli 22. 11. 2020. Bohoslužbu bude přenášet i TV NOE. 

8. 11. 2020, AB, AKr

vitráž, sv. Martin

Svatý Martin - 11. listopadu

Svatý Martin byl původně římský voják, později poustevník i biskup, který žil ve Francii ve 4. století. Podle legendy bývá zobrazován jako voják, který se dělí se žebrákem o svůj plášť...

27. 10. 2020, AKr, DUHA, Gabriela Suchlová

Jak mluvit s dětmi o smrti nebo jak vyrobit lucerničku...

Jak mluvit s dětmi o smrti nebo jak vyrobit lucerničku...

Zvláště začátkem listopadu vzpomínáme na ty naše blízké, kteří již zemřeli. Modlíme se za ně, aby došli do nebe. Chodíme na hřbitovy, na hrobech bývá spousta květin a malých světýlek, která zapalujeme kvůli naději - věříme, že život zemřelých lidí nezhasl. Je teď skrytý u Boha.

24. 10. 2020, GaS

Svátek svatých Šimona a Judy

Svátek svatých Šimona a Judy

Na státní svátek 28. října slavíme také svátky dvou Ježíšových apoštolů - Šimona Horlivce a Judy Tadeáše. Vyrobte si s námi ve volném dni vitráže do oken nebo se vydejte hledat s naším pracovním listem jednu známou sochu sv. Judy Tadeáše, velkého přímluvce v těžkých životních situacích.

30. 9. 2020, AKr

Památka sv. Terezičky z Lisieux

Památka sv. Terezičky z Lisieux

Svatá Terezie říkala, že "Být malý znamená nemít strach kvůli svým chybám, protože i děti často upadnou, ale jsou přiliš malé, než aby si ublížily." 

29. 9. 2020

Jeroným

Svatý Jeroným - rébusy, omalovánka...

Svatý Jeroným byl spisovatel, teolog, velký znalec Bible a její překladatel do latiny. O Písmu řekl jednu námou a důležitou větu, kterou se dozvíš z tajenky osmisměrky. Svatý Jeroným nám také v jednom ze svých dopisů zanechal vzkaz, proč bychom měli často číst Písmo. Ten sde dozvíš z luštěnky...

26. 9. 2020, AB, AKr

Slavnost sv. Václava, cyklus A

Slavnost sv. Václava, cyklus A

28.9. slavíme svatého Václava. Pán Ježíš řekl svým učedníkům: „Kdo chce přijít za mnou do nebe, nesmí myslet jen na sebe. Musí dělat to, co chce Bůh, i když to někdy bude těžké. Ten, kdo kvůli mně něco obětuje, získá mnohem víc.

13. 9. 2020, AKr, Alena Brožová, Gabriela Suchlová

svatá Ludmila

Svátek svaté Ludmily

Milé děti! Každým rokem 16. září slavíme svátek sv. Ludmily, babičky sv. Václava. S našimi materiály si můžete připomenout nebo se dozvědět něco nového o životě těchto dvou českých světců. 

1. 9. 2020, AKr, GS, Soňa Häusl-Vad

Svatá Matka Tereza

Svatá Matka Tereza

Ahoj kamarádi! Víte, že 5. září si připomeneme jednu s nejznámějších současných svatých? Ano, jde o naši známou "paní v bílém sárí". Nakladatelství Paulínky vydalo knížku o této významné ženě, z níž dnes zveřejňujeme první ukázku o tom, že i Matka Tereza byla kdysi miminkem, malým dítětem. A jakou se stala hrdinkou! Kdo by Matku Terezu dnes neznal? Vidíte - i my se můžeme stát hrdiny pro Pána! I my se můžeme stát svatými! Každé malé dítě může mít své srdce otevřené pro Boha, tak jako Matka Tereza! Tak jdete do toho s námi?

26. 8. 2020

Chcete si někdy zazpívat se svými dětmi?

Chcete si někdy zazpívat se svými dětmi?

Nemáte si co zpívat s vašimi dětmi? Hledáte písničky se současným zvukem a pěknými texty, které jsou dětem blízké a hovoří o Bohu jednoduše a srozumitelně? Tak v tom případě je přesně pro vás CD Brouci! Najdete zde 11 zcela nových písniček od českých autorů a jako bonus jsou písně nahrány ještě jednou bez zpěvů, takže si můžete zpívat sami s kapelou.

Témata: články
Sekce: Články

Neděle Božího slova - vždy 3. neděle liturgického mezidobí

Neděle Božího slova - vždy 3. neděle liturgického mezidobí
(16. 1. 2021) Vždy 3. neděle liturgického mezidobí je věnována „slavení a šíření Božího slova a úvaze nad ním“.

Masopust / karneval

Masopust / karneval
(8. 1. 2021) Období (po konci Vánoc) do začátku postní doby, v němž se lidé radují, veselí, pořádají zábavy, hostiny a maškarní…

Ježíšův křest

Ježíšův křest
(7. 1. 2021) Vánoční doba končí svátke Křtu Páně  

Tříkrálová sbírka online

Tříkrálová sbírka online
(5. 1. 2021) Vážení, i letos k vám přicházejí tři králové. Jako vždy přinášejí radost a boží požehnání, netradiční…

Tři králové

Tři králové
(1. 1. 2021) Vyprávění a aktivity pro děti

Sníh!

Sníh!
(29. 12. 2020) Když v zimě napadne sníh, máme velkou radost. Ale i kdyby nenapadl, nabízíme vám něco, co vám sníh připomene a…

Aktualizováno

Biblické symboly (21.1.2021, 19:06)

Filip a Etiopan (21.1.2021, 18:51)