() -

/ Články

Články

20. 11. 2021, AKr, BlaSi

Adventní kartičky

Adventní kartičky

Advent je tu. Jak ho letos prožít? Mohou nám k tomu pomoci adventní kartičky. Cílem tentorkát není dychtivě plnit úkoly a dělat si čárečky, kolik jsem toho už zvládl. Měla by to spíše být inspirace  a pomůcka na cestě, na níž se přibližuji Bohu a stávám se citlivějším vůči druhým, čímž se otevírám pro narození Ježíše ve svém srdci.

10. 11. 2021

sv. Martin

Když jsem byl římským vojákem, potkal jsem jednou žebráka

Jmenuji se Martin, mnozí mě znají jako svatého Martina. A když jsem byl mladý, stal jsem se římským vojákem a důstojníkem. V roce 335 dorazila naše vojenská jednotka do města Amiens. 

6. 11. 2021, AB, AKr

vitráž, sv. Martin

Svatý Martin - 11. listopadu

Svatý Martin byl původně římský voják, později poustevník i biskup, který žil ve Francii ve 4. století. Podle legendy bývá zobrazován jako voják, který se dělí se žebrákem o svůj plášť. Poté měl v noci vidění, v němž se mu Kristus zjevil oděný do toho kusu pláště, kterým podaroval chudáka v Amiens. Pro Martina to bylo znamení, aby přestal být císařským vojákem a stal se vojákem Kristovým. To se stalo až za mnoho let...

29. 10. 2021

Lampion / ima

Lampióny

Dny se zkracují, večer se stmívá stále dříve a doba svatomartinských (ale i jiných) lampiónových průvodů se přibližuje. Připravte se snámi včas a vyrobte si svůj vlastní lampión.

29. 10. 2021, AKr

Příběh české princezny

Příběh české princezny

Co víme o svaté Anežce, té nejchudší, ale také nejpodivuhodnější české princezně?

24. 10. 2021, GaS

Svátek svatých Šimona a Judy

Svátek svatých Šimona a Judy

Na státní svátek 28. října slavíme také svátky dvou Ježíšových apoštolů - Šimona Horlivce a Judy Tadeáše. Vyrobte si s námi ve volném dni vitráže do oken nebo se vydejte hledat s naším pracovním listem jednu známou sochu sv. Judy Tadeáše, velkého přímluvce v těžkých životních situacích.

17. 10. 2021, Gabriela Suchlová

Vitráže říjnových svatých

Vitráže říjnových svatých

Začíná se dříve smrákat. Ozdobte si s námi okna vitrážemi světců a světic, které si připomínáme a oslavujeme v měsíci říjnu. I když třeba zrovna nemáte svátek, mohou vám připomínat, kolik máme v nebi přímluvců, ale také příkladů k následování.

5. 10. 2021, AKr

Podzimní barvičky

Podzimní barvičky

Je tu podzim, příroda nám začíná žloutnout a získává různé odstíny červené, oranžové i hnědé. Kdo vyrábí, nezlobí. Podzim je k takovému tvoření s barvičkami jako stvořený :), asi proto ho Bůh tak krásně vymyslel. Jako první ze seriálu našich výtvarných podzimních aktivit nabízíme něco, nač zatím nepotřebujete sbírat barevné listí ani kaštany, stačí se podívat z okna, jaké barvičky nám příroda nabízí. Do příštího vyrábění si už ty kaštany nasbírejte, pozor, začínají padat!

23. 9. 2021, AB, AKr, GaS

Slavnost sv. Václava

Slavnost sv. Václava

28.9. slavíme Slavnost svatého Václava. To, co Ježíš řekl svým učedníkům, platilo právě i pro svatého Václava: „Kdo chce přijít za mnou do nebe, nesmí myslet jen na sebe. Musí dělat to, co chce Bůh, i když to někdy bude těžké. Ten, kdo kvůli mně něco obětuje, získá mnohem víc." A to nám svatý Václav svým životem ukazoval...

7. 9. 2021, AKr

Narození Panny Marie

Narození Panny Marie

Kdy se slaví narozeniny člověka? Je to v den, kdy človíčka maminka porodila. Nebývá zvykem, že bychom slavili narozeniny některého ze světců. Častější je, že slavíme jejich mučednickou smrt, tedy den jejich příchodu k Pánu - jejich nebeské narozeniny. U Pána Ježíše ale slavíme den jeho narození na tento svět, a to o Vánocích. A možná o tom, děti, nevíte, ale 8. září slavíme ještě jedny narozeniny, jsou to narozeniny jeho matky, Panny Marie!

25. 8. 2021, AB, AKr, ima

Škola se blíží, připravme si ruku!

Škola se blíží, připravme si ruku!

Škola se nám blíží, i když jistě užíváte plnými doušky poslední týden prázdnin. Pro prvňáčky se přibližuje jejich velký den. Abychom se na ten den trochu připravili, můžeme si vyzkoušet pár grafomotoricých cvičení, což jsou cvičení pro správné držení tužky a přípravu na psaní.

9. 8. 2021, AB, AKr

Nanebevzetí Panny Marie

Nanebevzetí Panny Marie

15. srpna slavíme Mariino nanebevzetí, to znamená, že Panna Maria byla po své smrti přijata do nebe tak, jako Pán Ježíš - s tělem i duší.

28. 7. 2021

Výstava historických automobilů Aero, včetně šlapacích autíček / foto -ima-

Historické automobily Aero - výstava. Tip na výlet.

Milé děti, na tomto webu se některým z vás líbily omalovánky starých (historických) automobilů - veteránů. Nabízíme vám proto jeden tip na krásnou výstavu.

27. 7. 2021, AKr, GaS

Podklady a nápady pro křesťanský tábor

Podklady a nápady pro křesťanský tábor

Na podkladě obrázků z dobříšské farnosti byly redakcí deti.vira připraveny dětské pracovní listy, ve kterých se děti postupně podle abecedy seznamovaly se zajímavými slovy z oblasti víry, církve, Bible...

26. 7. 2021

Jak se mám chovat, aby se to líbilo Bohu?

Jak se mám chovat, aby se to líbilo Bohu?

Po ulici si to hnal chlapík a vypadal, že je náramně spokojený sám se sebou..."To mám ale chytrou otázku," říkal si sám pro sebe. "Na tu Ježíše určitě nachytám. Ukáže se, že neví, co říká, když mluví o Bohu." 

22. 7. 2021

Zázračné rozmnožení chlebů, pět chlebů a dvě ryby, Jan 6

Jak malý kluk s Ježíšem pomohli mnoha lidem

V Bibli je jeden příběh, kdy malý kluk spolu s Ježíšem dokázali něco opravdu velkého. Dát jídlo mnoha a mnoha lidem.

15. 6. 2021

Ztraceni v bouři

Ztraceni v bouři

Hrdinové Caleb, Hana a Noe potřebují stůj co stůj zjistit, jak se dostat do dávné doby, v níž se před krátkým časem zničehonic ocitli. Nakonec se jim to podaří a jejich cesty se protnou s chlapcem Jonatanem. Zažijí společně velké dobrodružství, když musejí čelit úplně sami prudké bouřce. Ta jejich cesty velmi zklikatí, zavede je dokonce až do Kány Galilejské. Tak zažijí netušená setkání a vyslechnou příběhy přímých svědků několika Ježíšových zázraků. 

2. 6. 2021, Lenka Jeřábková

Děti a eucharistie. Těla a krve Páně.

Děti a eucharistie. Těla a krve Páně.

Nabízíme vám katechetickou pomůcku pojednávající o eucharistii. Lze ji využít (nejen) kolem slavnosti Těla a krve Páně, ale i při příležitosti události prvního svatého přijímání, na které se některé děti již připravují.

30. 5. 2021

Navštívení Panny Marie - 31. 5.

Navštívení Panny Marie - 31. 5.

Nedlouho po té, co se Panně Marii zjevil anděl a oznámil jí, že se jí narodí syn Boží, se Maria vydala na cestu. Chtěla navštívit Alžbětu, která také čekala miminko a nabídnout jí pomoc. 

24. 5. 2021

Nejsvětější Trojice, tři svíce / YOUCAT pro děti

Tři bohové?

Jsou Bůh Otec, Ježíš Kristus a Duch Svatý tři různí bohové?

Témata: články
Sekce: Články

Na každý večer adventu jedna pohádka

Na každý večer adventu jedna pohádka
(25. 11. 2021) Vyšlo nové rozšířené ilustrované vydání oblíbeného vánočního titulu: VÁNOCE PRO KOČKU. 

Advent

Advent
(24. 11. 2021) Plamínek první svíčky na adventním věnci oznamuje začátek čekání na Vánoce. 

Adventní kartičky s inspirací a úkoly

(23. 11. 2021) Inspirace a pomůcka na cestě, na níž se přibližuji Bohu a stávám se citlivějším vůči druhým...

Ježíš Kristus je král

Ježíš Kristus je král
(21. 11. 2021) Slavnost Ježíše Krista Krále se připomíná vždy poslení neděli před první adventní nedělí. Tedy koncem listpadu. Co…

Blíží se advent

Blíží se advent
(14. 11. 2021) Stáhněte si na našem webu včas podklady pro adventní kalendář a nalaďte s námi během adventu svoje srdce pro…

Anežka Česká (13. 11.)

Anežka Česká (13. 11.)
(12. 11. 2021) Královská dcera, princezna...

Aktualizováno

Adventní omalovánky (26.11.2021, 11:22)

Omalovánky s adventní tématikou

Adventní "kalendáře" (26.11.2021, 11:21)

Papíroví pomocníci k prožití předvánoční doby