Nejvíc ze všeho mě bavilo nedělat nic. Cože? Že se to nemá? Ale já opravdu nedělala nic. Jen jsem odevzdala své oči, uši, srdce a ruce Ježíšovi a nechala jeho dělat to, co právě bylo potřeba. Takto uvádí časopis Duha své číslo věnované svaté Terezii z Lysieux.

Svatá Terezie říkala, že "Být malý znamená nemít strach kvůli svým chybám a nedostatkům, protože děti často upadnou, ale jsou přiliš malé, než aby si ublížily." I my máme své veliké chyby, ale nesmí nás to zabrzdit v lásce k Bohu a druhým lidem, ke kamarádkům i k těm, s kterými nekamarádíme. Vždycky, když uděláme něco špatně, se musíme umět zvednout a jít dál. Mít rád Pána Boha a druhé by pro nás mělo být vždy důležitější než naše vlastní bolístky!

 

 

Rébusy a omalovánky z redakce deti.vira:

Terezka a růžičky Terezka a růžičky, nebo ve formátu PDFOmalovánka sv.Terezie Omalovánka sv.Terezie (ilustrace A. Krejčí)Šablona pro WindowArt. Šablona pro WindowArt (ilustrace G. Suchlová)

Ukázka z knihy:

 V roce 2017 vydalo nakladatelství Paulínky nově zpracované vyprávění pro děti o sv. Terezce z Lisieux. V knížce se malí čtenáři seznámí s nejdůležitějšími událostmi z Terezčina dětství i z života na Karmelu. Příběh jejího dozrávání obsahuje obyčejné lidské momenty i odpověď Bohu, kterou v ní působila milost povolání. děti tak mají možnost objevit podstatu svatosti, k níž je každý člověk volán specifickým způsobem už od dětství. Knížka je doplněna různými úkoly a podněty k zamyšlení. Se svolením redakce uveřejňujeme ukázku z knihy.

Zde si můžete stáhnout omalovánku okenního ornamentu z následujícího textu.