Otče, oslav svého Syna.

Jednou Pán Ježíš večeřel se svými učedníky. Po večeři se začal modlit: „Bože, když jsem šel na zem, dal jsi mi úkol, abych všem o Tobě vyprávěl. Že jsi dobrý, milosrdný, všemohoucí. Tento úkol jsem splnil. Moji učedníci poznali, že jsi mě poslal Ty. Naučil jsem je o Tobě všechno. Teď Tě za ně prosím."

Dej, aby dál všem lidem statečně hlásali, že Ty jsi Bůh. Dej, ať se po celém světě šíří Tvoje království. Já už za chvíli přijdu k Tobě do nebe. Oni ale zůstávají tady na zemi. Prosím Tě, ochraňuj je.“

(Přepsaný text  přejat se svolením z webu www.kanan.cz)

TEXTY K TÉTO AKTUÁLNÍ NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz


NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ

Téma: Jan 17,3

Autor: P. Angelo Scarano, Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: fotografie mraků, čím víc, tím lépe

Promluva: Už někdy někdo z vás, děti, viděl na nebi mrak? A byl to přesně tento? (rekvizita - postupně ukázat všechny fotografie). Asi ne, byl maličko jiný. Už jste si, děti, všimly, že všechny mraky jsou skoro stejné, ale každý maličko jiný? Bůh má úžasnou fantazii, nikdy nic netvoří znova. Mohli bychom říct, že si rád hraje a nikdy mu nedojdou nové nápady! Takový je náš Bůh, se kterým se můžeme těšit na to, až s ním budeme jednou navždycky.


Nabízíme vám tyto další materiály pro práci s dětmi:

DL - 7. ne velikonoční, cyklus A DL - 7. ne velikonoční, cyklus A (JPG, 57 kB) nebo jiný formát DL - 7. ne velikonoční, cyklus A (228 kB)

Ježíšova modlitba za učedníky Ježíšova modlitba za učedníky (JPG, 477 kB), ke stažení ve verzi PDF (122 kB).


K dnešnímu evangeliu si také můžete s dětmi vybarvovat omalovánku - autorkou je Soňa Häusl-Vad, katechetka a ilustrátorka.

7. ne velikonoční, cyklus A 7. ne velikonoční, cyklus A (JPG, 389 kB)