Pán Ježíš si často povídal se svými učedníky. Učil je, jak mají žít, aby se dostali do nebe. Všichni ho rádi poslouchali.

Někdy jim ale musel říct i různé smutné věci. Pán Ježíš totiž věděl, že někteří lidé v něj nebudou chtít věřit. Také věděl, že žít podle Božích přikázání není vždycky jednoduché. Proto jednou řekl učedníkům: "Jsem rád, že posloucháte, co vám říkám, a snažíte se podle toho žít. Jít pořád za mnou musí být pro vás nejdůležitější věcí v životě. I kdybyste se kvůli tomu měli rozejít s kamarádem, i kdyby se vám kvůli tomu ostatní smáli nebo vám dokonce ubližovali, musíte to vydržet a jít za mnou.

Je důležité, aby všichni moji učedníci drželi při sobě. Když se někdo dostane do problémů, protože věří ve mě, nesmíte ho v tom nechat.

Zastaňte se ho a pomozte mu. Snažte se udělat třeba i jen malou věc, abyste mu alespoň trošku pomohli. Dejte mu napít, když bude mít žízeň a já vám dám velkou odměnu.


AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

Nabízíme tyto materiály pro práci s dětmi:

 

Římanům 6, 4 a ve formátu Pdf - Římanům 6,4

 

Bludiště - 13. neděle

 

Dětský list

Dětský list pro katechezi - 13. neděle

 

 -Zamyšlení - 13. neděle 

 

Co znamená, když pomůžeme těm, které nám Kristus posílá? Když doplníte slova z textu dole na stránce do křížovky, dozvíte se, co to je.  Křížovka, rébus.