Jednou Ježíš řekl: „Pane Bože, je dobře, že jsi Boží království ukázal maličkým.“ Potom ještě dodal: „Pojďte ke mně všichni, kdo jste unaveni a máte těžkosti, a já vám pomůžu. U mě najdete odpočinek.  

(Přepsaný text a obrázek přejat se svolením z webu www.kanan.cz)

 

Námět na dětské kázání:

Téma: Mt 11,29-30

Autor: P. Angelo Scarano, Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: 1 veliká krabice nebo několik menších, postavených na sobě u presbytáře před mší sv. Stavba musí působit jako "těžká". Krabice bude naplněná zmuchlanými papíry, které vyplní její objem tak, aby nebyla ve výsledku těžká. Má pouze tak působit.

Promluva: "Stala se velká nepříjemnost, zůstaly nám zde tyto krabice a nemůžou tu přece zůstat při bohoslužbě. Pomůžou děti?" Dřív než se ale děti "vrhnou do práce" bude potřeba zauvažovat s nimi nad tím, jak jsou asi těžké. Jsou veliké, může v nich být něco velmi těžkého, ale nemusí. "Uneseme je vůbec?" Jakmile děti ale dají do práce, zjistí, že náklad je lehoučký.
Občas se nám stává, že nás potká něco velmi těžkého, musíme jít k lékaři, musíme se rozloučit, protože každý o prázdninách odjíždí jinam... Ale všechno, při čem se "chytneme " v modlitbě Ježíše za ruku je těžké jen na první pohled. Tak jako naše krabice. Zvlášť když on drží vždy tu těžší stranu.


Materiály pro práci s dětmi:

PL - 14. neděle v mez.,cyklus A PL - 14. neděle v mez.,cyklus A  nebo jiný formát PL - 14. neděle v mez.,cyklus A.

Pojďtě ke mně všichni Pojďtě ke mně všichni, ke stažení ve verzi PDF.

♦ Jako pracovní listy nabízíme karty vyrobené Katechetickým střediskem Arcibiskupství Pražského, autor: Lenka Jeřábková, David Žofák a kol.

♦ Web kanan.cz nabízí  aktivity k tomuto tématu: 14mezidobi.pdf nebo Kvíz pro menší

♦ Malý oslík nabízí jednoduchou a milou katechezi formou pracovních listů s obrázky


Omalovánka: 

Omalovánka - 14.ne v mez, A Omalovánka - 14.ne v mez, A  - autorka: Soňa Häusl-Vad

 

Video-náměty:

♦ P. Kodet a jeho promluva pro dospělé, cyklus A

♦ K dnešními evangeliu písnička: Pojďte ke mně všichni