22. 1. 2018 , GaS

4. neděle v mezidobí, cyklus B

4. neděle v mezidobí, cyklus B

- námět pro dětskou nedělní katechezi

Když byl Pán Ježíš ve městě Kafarnaum, přišel v sobotu do synagógy a tam mluvil k lidem. Všichni byli velmi překvapeni, protože nic takového ještě neslyšeli. Byl tam také člověk posedlý zlým duchem.

Když byl Pán Ježíš ve městě Kafarnaum, přišel v sobotu do synagógy a tam mluvil k lidem. Všichni byli velmi překvapeni, protože nic takového ještě neslyšeli.

Byl tam také člověk posedlý zlým duchem. Ten začal na Pána Ježíše křičet: „Jdi odsud, Ježíši! Já vím, že jsi Boží Syn!“ Pán Ježíš mu ale přísně zakázal mluvit a nečistého ducha z muže vyhnal. Lidé kolem se velmi divili, že má Pán Ježíš takovou moc. Všichni lidé v okolí si o Pánu Ježíši, jeho slovech i činech začali povídat.

(Přepsaný text přejat se svolením z webu www.kanan.cz)

 


AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ: 

4. neděle v mezidobí

Téma: Mk 1,27 "Nové učení a s takovou mocí!"

Autor: Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: hračka, se kterou se hraje na "jako" - ideálně volant k počítačovým hrám. Kuchyňka s nádobíčkem pro větší počet děvčat.

Promluva: "Dnes mám hračku, kterou určitě znáte a určitě jí někdo z vás má také doma. Také si rádi hrajete na řízení auta (vaření)? A co by bylo lepší - stále si moct hrát na řízení auta (vaření) nebo opravdové auto řídit? Co byste si vybrali? Určitě to, co je doopravdy, nejen jako.

I Ježíš, o kterém posloucháme, jak žil jako člověk je doopravdy Bůh, nejen jako. Poslouchat ho, být s ním, když se modlím není hra "na jako", ale je to opravdové setkání s Bohem.

Je to sednutí do tatínkova auta za volant a vzhůru na cestu! (Je to maminčina kuchyň, ve které kraluji a úžasně vařím.)

 


DĚTSKÝ LIST PRO KATECHEZI:

Pracovní listy Víra dětem: Pracovní list 4. neděle v mezidobí, cyklus B Pracovní list 4. neděle v mezidobí, cyklus B (GIF, 34 kB), Pracovní list 4. neděle v mezidobí, cyklus B (112 kB) a pracovní list společenství od sv. Vojtěcha (217 kB)

Další materiály k této neděli najdete na webu Kanán - katecheze na neděli.

Aktualizováno

Adventní materiály (6.12.2019, 22:35)

Adventní materiály
Aktivity pro dobu adventní si připravila nejen naše redakce, ale také kupříkladu Pastorační středisko AP nebo...

Na cestě za svobodou (14.11.2019, 8:32)

Na cestě za svobodou
V těchto dnech si připomínáme výročí Sametové revoluce. Už 30 let je naše země na cestě k demokracii a svobodě.

Vitráže říjnových svatých (26.10.2019, 22:15)

Vitráže říjnových svatých
Ozdobte si s námi okna vitrážemi světců a světic, které si připomínáme a oslavujeme v měsíci říjnu. I když třeba zrovna...

Příběh české princezny (26.10.2019, 17:22)

Příběh české princezny
Okouzlující příběh svaté Anežky České, té nejchudší, ale také nejpodivuhodnější české princezny, si můžete nově přečíst...

Dušičky - vzpomínka na zemřelé (21.10.2019, 10:20)

Dušičky - vzpomínka na zemřelé
Jak prožít toto téma s dětmiZvláště začátkem listopadu vzpomínáme na ty naše blízké, kteří již zemřeli. Modlíme se za...

Lampióny (21.10.2019, 10:20)

Lampióny
Dny se zkracují, večer se stmívá stále dříve a doba svatomartinských (ale i jiných) lampiónových průvodů se přibližuje....