Když si Ježíš vybral dvanáct nejbližších přátel a pomocníků, vydal se na další cestu. Šlo s ním mnoho lidí. Pán Ježíš je začal učit: „Blahoslavení, vy chudí, protože vám patří Boží království. Vy nepotřebujete mít všechno, ale stačí vám to, co máte. Bůh se o vás vždycky postará.

  • Blahoslavení vy, kteří máte hlad, protože dostanete najíst od Pána Boha. Dostanete všechno, co budete potřebovat.
  • Blahoslavení vy, kteří nyní pláčete, protože se budete smát. Vy umíte uznat svoji chybu a litovat jí. Proto vám Pán Bůh odpustí a vezme vás do nebe. Tam budete šťastní.
  • Blahoslavení vy, kteří jste hrdí na to, že jste křesťany, i když se vám ostatní smějí a ubližují vám. Snažíte se, aby se všichni kolem vás cítili hezky, jste milí, kamarádští, veselí a ochotně pomáháte druhým. Máte za to v nebi velkou odměnu.“ 

(Přepsaný text a obrázek přejat se svolením z webu www.kanan.cz)


AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ: 

6. neděle v mezidobí

Téma: Lk 6,17,20-26

Autor: Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: není

Promluva: 

Je mezi námi někdo, kdo by chtěl mít hlad nebo být smutný? Určitě ne. Ježíš ale v dnešním evangeliu říká, že máme mít radost z toho, když jsme smutní, nic se nám nedaří nebo když jsme chudí a nemáme kde bydlet - nebo na rozdíl od svých spolužáků nemáme mobil a dobrou svačinu, bývá nám zima ve staré bundě a nechce se s námi proto nikdo kamarádit. To zní dost šíleně, viďte? Ale šílené to není.

Ten kdo je smutný a nikdo ho nepotěší, kdo je chudý a ostatní se mu proto posmívají a nepomohou mu, tomu Ježíš slibuje, že ho potěší sám nejen jednou v nebi, ale i tady na zemi.

A co tedy máme dělat my, kteří jsme veselí, zdraví a nic nám nechybí? Ježíš je Bůh, všechno by si mohl udělat sám, ale jsme pro něho důležití.  Má rád, když s námi může počítat a má rád, když mu pomáháme. Na pomoc Ježíšovi není nikdo malý.

Pokud mám lepší svačinu než spolužák, můžu se s ním dělit. Můžu se usmát na toho, kdo je smutný. Můžu se bavit o přestávce s tím, s kým se ostatní nebaví.
To nebude snadné, ale když začnu třeba tím, že se na něj každý den jen usměju, tak mě za čas napadne i to, o čem bychom si mohli povídat.


DALŠÍ MATERIÁLY  PRO KATECHEZI (k evangeliu):

VIDEONÁMĚTY: