Milé děti, víte, jak vypadá uvnitř kostel? Někdo z vás možná ví, jiní ne. Připravili jsme pro vás proto omalovánku vnitřku krásného kostela, který byl letos - v roce 2020 - posteven na sídlišti v Praze na Barrandově. V omalovánce se dozvíte, jak se jmenují jednotlivé věci v kostele.

Omalovánku jsme předpřipravili ve třech provedeních - 1/ jako "klasickou" omalovánku na šířku, 2/ jako jednotlivé kartičky, které si můžete vložit do přebalu, 3/ jako slepené leporelo.  

Vesopd stránky je fotogalerie, kde najdete, jak má každé výsledné provedení vypadat.


1/ Klasická omalovánka na šířku

Omalovánka je připravena tak, abyste si mohly vyrobit normální omalovánku na šířku. Níže naleznete několik informací, jak kartičky vytisknout a (zcela vespod stránky) také fotografie toho, jak kartičky mají vypadat... Předměty, které jsou na kartičkách namalovány, pak můžete hledat i v jakémkoliv jiném kostele. Jsou si totiž všude trochu podobné. A někdy se pak třeba můžete zajet podívat i na nový kostel přímo na Barrandov. 

Ke stažení ve formátu PDF:

Tisk oboustranně: Omalovánka 1 + Omalovánka 1 - text atd...

 

2/ Kartičky

Omalovánka je připravena tak, abyste si mohly vyrobit jednotlivé kartičky. Níže naleznete několik informací, jak kartičky vytisknout a také fotografie toho, jak kartičky mají vypadat... Předměty, které jsou na kartičkách namalovány, pak můžete hledat i v jakémkoliv jiném kostele. Jsou si totiž všude trochu podobné. A někdy se pak třeba můžete zajet podívat i na nový kostel přímo na Barrandov. 

Ke stažení ve formátu PDF:

 

TECHNICKÉ INFO: Kartičky jsou koncipovány jako oboustranné: vpředu vždy obrázek a vzadu vysvětlivka. Lze je tedy vytisknout oboustranně, anebo TAKÉ jednostranně a příslušné listy pak slepit k sobě (kartičky pak budou pevnější). První a čtvrtá stránka je připravena tak, aby její část mohla sloužit jako obal pro ostatní kartičky.

INSTRUKCE PRO TISK: U nastavení velikosti při tisku je důležité zachovat SKUTEČNOU VELIKOST a nepřizpůsobovat ji, aby byly zachovány rozměry všech kartiček!

Obrázky je potřeba vytisknout OBOUSTRANNĚ: Kartičky 1 + Kartičky 1 – text; Kartičky 2 + Kartičky 2 – text … Leporelo 1 + Leporelo 1 – text …

NÁVOD: Vytiskněte a podle vysvětlivek (v souboru „Kartička 4“) rozstříhejte nebo zalomte a vložte do obalu (obrázek s kostelem) – viz přiložené foto.


3/ Leporelo

Omalovánka je připravena tak, abyste si jí mohly vyrobit jako leporelo, neboli "harmoniku" Předměty, které jsou na nich namalovány, pak můžete hledat i v jakémkoliv jiném kostele. Jsou si podobné. A někdy se pak třeba můžete zajet podívat i na nový kostel přímo na Barrandov. 

Ke stažení ve formátu PDF:

 

TECHNICKÉ INFO: Omalovánky jsou koncipovány jako oboustranné leporello: vpředu vždy obrázek a vzadu vysvětlivka. Lze je tedy vytisknout oboustranně, anebo TAKÉ jednostranně a příslušné listy pak slepit k sobě (leporelo pak bude pevnější).

Obrázky je potřeba vytisknout OBOUSTRANNĚ: Kartičky 1 + Kartičky 1 – text; Kartičky 2 + Kartičky 2 – text … Leporelo 1 + Leporelo 1 – text …

NÁVOD: Vytiskněte a podle vysvětlivek (v souboru „Leporelo 4“) rozstříhejte nebo zalomte. Poté podle níže přiložených fotografií slepte průhlednou lepicí páskou (u fotografií jsou jednotlivé části, pro větší názornost, lepené barevnou páskou).