Vyšlo nové rozšířené ilustrované vydání oblíbeného vánočního titulu. 

Knížka pro malé i velké, kteří mají rádi advent, tajemný předvánoční čas plný očekávání. Adventní pohádkový kalendář a jeden skutečný vánoční příběh.

Tři děti stavějí s tatínkem po celý prosinec betlém. Každý večer přidají kousek – pastýře, ovečku, hvězdu. O nich pak betlémská Kočka vypráví dětem adventní příběh. O volkovi a oslíkovi, o andělíčcích a cukroví, o tom, proč máme rádi koledy, nebo co o Vánocích večeřeli Maria s Josefem. O hvězdě vlasatici a o třech králích, ale i o koni, slonu a velbloudovi, kteří ke třem králům původně vůbec nepatřili. Také o tom, jak se ovečka spřátelila s vlkem, proč bývá o Vánocích sníh, jak se stalo, že s Mikulášem chodí čert, proč slavík zpívá nejkrásněji v noci a jak to, že jmelí roste na stromech.

Na každý večer v adventu jedna pohádka.
Prosinec s pohádkami dětem rychle uteče, ale jak to bylo v Betlémě doopravdy, to se děti dozvědí až na Štědrý večer.

Rozšířené vydání oblíbeného vánočního titulu
nyní s novými ilustracemi výtvarnice Terezy Konupčíkové. 

Vánoce pro kočku. Vydalo nakladatelství Books & Pipes
Náhled knížky zde.

Ukázky z původního vydání naleznete zde:

  • Vánoce pro Kočku / kočka a anděl Povídka pro děti. "Kočka Berta seděla jako každý den vysoko na větvi, dlouze zívala a přemýšlela, co si dnes chytí k večeři."
  • Vánoce pro Kočku / kůň, slon i velbloud Povídka pro děti... "Jedné noci vzbudil kůň ostatní zvířata. Rozčileně hrabal kopytem a ukazoval k nebi: „Podívejte, co se to objevilo za hvězdu vlasatici!"