3. 12. 2018 , AB, GaS

Advent

Advent

- rébusy, šablony, tvoření, omalovánky...

Opět je tu čas adventního očekávání a příprav na Vánoce. Na našem webu vám nabízíme různé podklady, aktivity a materiály pro toto období.

Začal čas adventního očekávání a příprav na Vánoce. Na našem webu vám nabízíme různé aktivity a materiály pro toto období.  

 V letošním adventu si třeba můžete poskládat vlastní betlém a přečíst si příběh každé "figurky" v něm!

Kromě různých typů adventních kalendářů se také můžete zabavit i poučit s našimi rébusy, přečíst obrázkové příběhy nebo vytisknout adventní omalovánky a šablony na sklo.

Chystáte-li ve škole, školce či jinde oblíbené vánoční trhy, můžete se inspirovat v naší nabídce adventního a zimního vyrábění. Různé další aktivity najdete v levé navigační liště sekce Advent v našem kalendáři.

V kalendáři najdete také materiály i ke svátkům nejznámějších svatých doby adventní: sv. Barboře, sv. Mikuláši a sv. Lucii.


Pro zpříjemnění dlouhých zimních večerů doporučujeme milou knížku z nakladatelství Baobab, z níž zde na webu nabízíme malou ukázku.

 

Aktualizováno

Adventní materiály (6.12.2019, 22:35)

Adventní materiály
Aktivity pro dobu adventní si připravila nejen naše redakce, ale také kupříkladu Pastorační středisko AP nebo...

Na cestě za svobodou (14.11.2019, 8:32)

Na cestě za svobodou
V těchto dnech si připomínáme výročí Sametové revoluce. Už 30 let je naše země na cestě k demokracii a svobodě.

Vitráže říjnových svatých (26.10.2019, 22:15)

Vitráže říjnových svatých
Ozdobte si s námi okna vitrážemi světců a světic, které si připomínáme a oslavujeme v měsíci říjnu. I když třeba zrovna...

Příběh české princezny (26.10.2019, 17:22)

Příběh české princezny
Okouzlující příběh svaté Anežky České, té nejchudší, ale také nejpodivuhodnější české princezny, si můžete nově přečíst...

Dušičky - vzpomínka na zemřelé (21.10.2019, 10:20)

Dušičky - vzpomínka na zemřelé
Jak prožít toto téma s dětmiZvláště začátkem listopadu vzpomínáme na ty naše blízké, kteří již zemřeli. Modlíme se za...

Lampióny (21.10.2019, 10:20)

Lampióny
Dny se zkracují, večer se stmívá stále dříve a doba svatomartinských (ale i jiných) lampiónových průvodů se přibližuje....