Během roku slavíme mockrát nějaký svátek spojený s Pannou Marií. Ale květen - to je celý měsíc takový jeden velký svátek. Panna Maria porodila Ježíše, dala mu život. A tak i celý ten květen, kdy se život v přírodě probouzí, nám jí může připomínat.

Pracovní listy s doplňováním:

 

Ale jak se vlastně takový svátek Panny Marie slaví? V mnoha kostelích se například slaví májové pobožnosti. Na stránkách mojeduha.cz se na nápady na takovou májovou pobožnost s dětmi můžete podívat.

Růženec:

Známou modlitbou k Panně Marii je růženec. Má pevně danou strukturu a zatím co se při něm modlíme několikrát dokola modlitbu "Zdrávas Maria", přemýšlíme nad některými událostmi v životě Panný Marie a Pána Ježíše (tomu se říká růžencová tajemství). Jestli chceš znát jak vypadá modlitba růžence, podívej se na následující pracovní list. A rovnou se můžeš podívat i na všechna růžencová tajemství.

Struktura růžence

Růžencová tajemství


Lidé, kteří se růženec často modlí, k tomu používají pomůcku, které se také říká růženec. Skládá se z kuliček nebo korálků. Každý z nich představuje jednu modlitbu a tak ten, kdo se modlí, nemusí počítat.

Jestli chcete, můžete si s námi růženec vyrobit podle našeh návodu.

Nebo si vybarvit růžencovou omalovánku, ilustrace paní Sonji Häusl-Vad: Růženec
 

Více k tématu pro dospělé najdete na maria.cz

Podívejte se také na přehled svátků Panny Marie.