Ilustrace: Adéla Szymiková

Zelený čtvrtek je první den velikonočního třídenní. Večerem tohoto dne vstupujeme do velikonoční doby a připomínáme si především Ježíšovu poslední večeři s učedníky. Co všechno se tehdy ještě přihodilo?

To si můžete přečíst (nebo stáhnout omalovánky) v naší Bibli pro děti nebo také v krátkém příběhu s omalovánkami (zde pod textem) a v komixu.

Celý svatý týden si můžete projít a vybarvit v překresleném vydání Rupnikova Svatého týdne.

Mimo jiné se v tento den (nebo v převečer ve středu) pečou a jedí velikonoční jidáše. Jak takové jidáše připravit, se dočtete v samostatném příspěvku o pečení jidášků, v němž nechybí ani fotogalerie s pracovním postupem.

VIDEO-NÁMĚTY

► Brněnská tisková misie si pro vás také připravila on-line film s názvem Příběh Ježíše Krista pro děti, doporučujeme shlédnout.

► Podívat se můžete i na některé videonávody, jak prožít Zelený čtvrtek v rodinách z webu Liturgie.cz

► Velmi pěkné video-výzvy přináší i Pastorační středisko Biskupství českobudějovického, tenokrát vám Evangelium Zeleného čtvrtka přiblíží paní Martina Furstová.

Jako další nabízíme ukázku tzv. "Nábožka on-linez farnosti Brno - Husovice.

► Úplně jednoduché video s ovečkou pro ty nejmenší děti z Katechezí dětského pastýře.

Krátké čtené čtvrteční pašije a podnět pro aktivitu v rodině spolu s vyráběním kohouta nabízí farnost Ruprechtice. Vystřihovánky zmiňované ve videu ke stažení zde.


Co si tedy připomínáme na Zelený čtvrtek?

zelený čtvrtek - umývání nohou

zelený čtvrtek - Jidáš a poslední večeře

zelený čtvrtek - Getsemanská zahrada

Jednotlivé obrázky jako omalovánky: obrázek 1 obrázek 1 (GIF, 52 kB), obrázek 2 obrázek 2 (GIF, 41 kB), obrázek 3 obrázek 3 (GIF, 59 kB)

Další obrázky si můžete rozkliknout se svolením autorky Gabriely Suchlové na odkazu Svatý týden - jednotlivé dny.