Námět pro dětskou nedělní katechezi

Pán Ježíš jednou vyprávěl svým učedníkům: „Lidé na mě brzy přestanou myslet. Každý bude mít spoustu starostí, a zapomenou, že zase přijdu na konci světa. Musíte se na můj příchod připravit.

Potom jim vyprávěl tento příběh: „Byl jednou jeden člověk a ten měl hezký domeček a v něm spoustu peněz.

Moc se bál, aby mu ty peníze nikdo neukradl. Jenže nevěděl, kdy zloděj přijde. A tak musel být pořád připravený. Proto buďte i vy připravení na můj příchod.“

(Přepsaný text přejat se svolením z webu www.kanan.cz)

AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ:

1. neděle adventní

Téma: Čekání na příchod Božího Syna
Autor:  Ludmila Vyskočilová
Rekvizita: hodiny

Promluva: Zažil už někdy někdo z dětí, že musel doma (chvíli) zůstat sám? Maminka musela odskočit na nákup, něco vyřídit... Jak dlouho to trvalo?" Děti mohou na hodinách s otočnými ručičkami ukázat přibližný čas. Někdo možná ví přesně, většina jen pocitově - dlouho! Nepřestali jste čekat? Ne! Vrátí se, protože mi to slíbila a má mě ráda.

I Ježíš odešel po vzkříšení do nebe a slíbil nám, že se pro nás vrátí. Možná, že nám připadá, že to dlouho trvá, stejně jako když čekáme na maminku. Ale jestliže nám to slíbil a má nás rád nesmíme přestat čekat, protože určitě přijde."

DĚTSKÝ LIST PRO KATECHEZI:
Pracovní list Pracovní list (JPG, 96 kB) nebo v jiném formátu -Pracovní list (527 kB)

K dnešnímu evangeliu si také můžete s dětmi vybarvovat omalovánku - autorkou je Soňa Häusl-Vad, katechetka a ilustrátorka.

omalovánka - 1.neděle adventní - cyklus A Omalovánka - 1.neděle adventní - cyklus A (JPG, 182 kB)