Když byl Pán Ježíš se svými učedníky zrovna na cestách, onemocněl Ježíšův přítel Lazar. Jeho sestry Marta a Marie pro Pána Ježíše poslaly a prosili ho, aby Lazara uzdravil. Pán Ježíš se vydal na cestu, ale než knim došel, Lazar zemřel.Když Marta uslyšela, že Ježíš přichází, běžela mu naproti a pověděla mu, co se stalo.

Ježíš se jí zeptal: „Věříš, že můžu Lazara vzkřísit?“ Marta mu odpověděla: „Ano, Pane, věřím, že ty můžeš všechno.“

Pán Ježíš šel tedy k Lazarovu hrobu. Před vchodem byl veliký kámen. Pán Ježíš řekl lidem okolo: „Odstraňte ten kámen.“ Pak zavolal silným hlasem: „Lazare, pojď ven!“

Po těch slovech Lazar vyšel z hrobu a byl zase živý.

(Přepsaný text  přejat se svolením z webu www.kanan.cz)

 

TEXTY K TÉTO AKTUÁLNÍ NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ

Téma: Bůh je všemohoucí - vzkříšení Lazara

Autor: Ludmila Vyskočilová, P. Angelo Scarano

Rekvizity:  ideální je jeden tatínek, držící dítě v náručí

Promluva:

Všiml jsem si, že máte úžasné tatínky a maminky. Kdykoliv vás drží v náručí, tak se můžete spolehnout, že vás nepustí. Když jste s nimi, nic se vám nemůže stát. A přece vás musí někdy pro vaší záchranu vzít k lékaři na injekci, na vyšetření, musí vás nechat ve školce, i když se vám do ní nechce a pak jste smutní vy i oni. Prostě vás někdy pro vaše dobro - pro vaši záchranu - musí pustit ze své náruče.

Mám pro vás úžasnou zprávu: náš Bůh je tak úžasný a mocný, že nás nikdy, ať se děje cokoliv, nepustí ze své bezpečné a milující náruče, i když se nám někdy (v nějakých situacích na nějaký na čas) může zdát pravý opak.

Redakčně upraveno


Nabízíme vám tyto různé materiály pro práci s dětmi:

5. ne postní - cyklus A 5. ne postní - cyklus A (JPG, 61 kB) nebo jiný formát 5. ne postní - cyklus A (288 kB)

Pracovní list pro děti - vzkříšení Lazara vzkříšení Lazara (JPG, 1 MB)

Pracovní list s křížovkou - o Lazarovi o Lazarovi (JPG, 741 kB)

Pracovní list s rébusy a otázkami Pracovní list s rébusy a otázkami (JPG, 115 kB), ke stažení také ve formátu Pdf (154 kB).

K dnešnímu evangeliu si také můžete s dětmi vybarvovat omalovánku - autorkou je Soňa Häusl-Vad, katechetka a ilustrátorka.

Omalovánka - 5. neděle postní, A Omalovánka - 5. neděle postní, A (JPG, 539 kB)