Jednou když šel Ježíš z města, uviděl, jak v celnici sedí celník Matouš. Toho Matouše nikdo neměl rád. Vybíral od lidí totiž víc peněz než musel a zbytek si nechával. Všichni lidé se mu raději vyhýbali a nikdo s ním nechtěl mluvit.

Jednou když šel Pán Ježíš z města, uviděl, jak v celnici sedí celník Matouš. Toho Matouše nikdo neměl rád. Vybíral od lidí totiž víc peněz než musel a zbytek si nechával. Všichni lidé se mu raději vyhýbali a nikdo s ním nechtěl mluvit. Pán Ježíš se ale u celnice zastavil a zavolal: „Matouši, přestaň být na lidi zlý. Připoj se ke mně a staň se mým učedníkem. Všichni budeme přáteli.“ Jakmile to Matouš uslyšel, vstal a přidal se k Pánu Ježíši.

Ten večer zůstal Pán Ježíš na večeři u Matouše doma. Přišlo tam také mnoho dalších lidí. Někteří z nich si říkali: „Jak se může Pán Ježíš přátelit s takovým zlým člověkem, jako je Matouš?“ Pán Ježíš to uslyšel a řekl jim: „Matouš potřebuje pomoct, aby se mohl polepšit. A já jsem mu přišel tu pomoc dát.“

Matouš se od toho dne úplně změnil. Přestal lidem škodit a všechno, co vybral navíc, vrátil.

(Přepsaný text se svolením převzat z webu www.kanan.cz)

 

Materiály pro práci s dětmi:

♦  Nedělní karty pro katechezi z ADKS - autoři: Lenka Jeřábková, Magda Chladimová a kol.

♦  Z webu kanan.cz je možné použít Zamyšlení či Kvíz, dále Kvíz pro malé nebo Omalovánka

 Nabízíme ke stažení a vytištění hádanka barevná hádanka barevnáhádanka černobílá hádanka černobílá z knihy Biblické příběhy s hlavolamy, vydalo Karmelitánské nakl., 2009

♦ základní informace (původ jména, seznam epizod, výběr z vyprávění, přehled atributů...) o apoštolu Matoušovi. K dispozici je také soubor všech apoštolů (soubory ve formátu PDF).

 

Videonáměty:

♦  Z Českobuděj. biskupství se můžeme inspirovat katechezí s Martinou Fürstovou nebo Minikatechezí pro větší děti (přidáváme, až autorka zveřejní)

♦ Ovečky z TV Noe k 10. neděli v mezidobí