Pro Boha není tolik důležité, co říkáme, ale to, co skutečně uděláme!

Nepřipomíná ti nedělní evangelium něco, co se ti stává často? Máma ti řekne, aby sis uklidil a ty na to odpovíš: Hned! A přitom se na to vykašleš! Nebo někdy odpovíš naštvaně, že uklízet pořád dokola nebudeš - a pak se nad tím zamyslíš a je ti to líto, vždyť máma taky pořád vaří a uklízí pro celou rodinu a musí se jí chtít - a nakonec to jdeš uklidit. Ze kterého jednání bude mít maminka větší radost? Samozřejmě z toho, když se zamyslíš, a nakonec po sobě uklidíš.A tak i Bůh má největší radost, když děláme to, co mu je milé, i když se nám do toho občas nechce.

TEXTY K TÉTO AKTUÁLNÍ NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

Nepřipomíná ti nedělní evangelium něco, co se ti stává často? Máma ti řekne, aby sis uklidil a ty na to odpovíš: Hned! A přitom se na to vykašleš! Nebo někdy odpovíš naštvaně, že uklízet pořád dokola nebudeš - a pak se nad tím zamyslíš a je ti to líto, vždyť máma taky pořád vaří a uklízí pro celou rodinu a musí se jí chtít - a nakonec to jdeš uklidit. Ze kterého jednání bude mít maminka větší radost? Samozřejmě z toho, když se zamyslíš, a nakonec po sobě uklidíš. A tak i Bůh má největší radost, když děláme to, co mu je milé, i když se nám do toho občas nechce.


NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ

Téma: Milovat Boha znamená konat jeho vůli.

Autor: Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: květina a čistý list papíru

Promluva: Ví někdo z dětí, kdy má maminka nebo tatínek narozeniny nebo svátek? A co udělám, aby měli radost a poznali, že je mám rád? Dám jim kytičku (rekvizita), namaluji jim přání nebo obrázek (rekvizita)... a to stačí. /?/ Obejmu je a řeknu jim, jak je mám rád a už si mohu dělat co chci. /?/ Pomůžu jim, poslechnu je, budeme si povídat, budeme spolu. Ano.

Bůh je můj milující tatínek. Kdy má narozeniny Ježíš? Na Vánoce. Stačí když s ním Vánoce oslavím? Ne? Tak přijdu ještě v neděli do kostela. Stačí? Ne, stejně jako u každého, koho mám rád. Udělám všechno, co vím, že mu udělá radost, poslechnu ho, budu si s ním v modlitbě povídat, budeme spolu. Ano.


DĚTSKÝ LIST PRO KATECHEZI 

Mně se nechce! Mně se nechce! (JPG, 960 kB), ke stažení také ve formátu PDF (234 kB).

 Obrázky převzaty se svolením z webu Kanan.cz.