Lidem, kteří se shromáždili, aby Ježíše poslouchali, pověděl: „Vy jste sůl země. Kdyby ale sůl ztratila svou slanou chuť, dala by se něčím zase osolit? K ničemu by se už nehodila. Vyhodili bychom ji ven a lidé by po ní šlapali. Vy jste světlo světa. Když se svítilna rozsvítí, nestaví se přece pod nádobu, ale na podstavec, aby svítila všem lidem v domě.

Tak ať vaše světlo svítí lidem, aby viděli vaše dobré skutky a podle nich poznali vašeho Otce v nebi, Pána Boha.

(Přepsaný text přejat se svolením z webu www.kanan.cz)

 

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ: 5. neděle v mezidobí

Téma: Být solí země a světlem světa = předávat Krista druhým

Autor: Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: kancionály v kostele budou připraveny pouze v prvních řadách, v dalších ne nebo pouze ve velmi malém množství

Promluva: Děti přijdou k oltáři a budou seznámeny se situací, která v kostele nastala. "Ti, kteří mají místo vzadu nemají zpěvník a nemohou se s námi modlit (zpěv je společná modlitba). Budete mými spolupracovníky a odnesete jim zpěvníky?" Po odnesení zpěvníků do zadních řad se děti vrátí. Budou pochváleni, díky nim se můžeme modlit všichni společně. "Ale jak to uděláme s těmi, kteří nejsou zde s námi? Tak jako jste nesli knížku, můžeme nést všichni těm, kteří tady s námi nejsou modlitbu a prosbu za to, aby v Ježíše uvěřili a můžeme jim o něm povídat."

AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz


PODNĚTY Z REDAKCE DETI.VIRA:

 ♦  Dětský list  nebo formát Pdf: Dětský listPracovní list

 ♦  Omalovánka - 5.ne v mez, A - ilustrace Sonja Haus-Vadová

 

PODNĚTY PRO KATECHEZI ODJINUD:

♦  Nedělní karty Arcidiecézního katechetického střediska v Praze

♦  web Malý oslík rovněž nabízí hezké kreslené podklady k evangeliu

♦  List k zamyšlení, Kvíz z Kanánubarevný komix, rovněž v černobílé verzi nebo Omalovánka - se svolením převzato z webu kanan.cz

 

VIDEONÁMĚTY:

♦ poslechnout si můžete píseň Vy jste sůl země, kterou natočil tzv. Martini Band Blansko

♦  Z Českobudějovického biskupství k nám míří povídání pro menší děti s Martinou Fürstovou nebo video pro starší děti zvané Minikatecheze z Českobudějovického biskupství a také Minikatecheze nahraná staršími dětem (přidáváme, až autoři zveřejní)