- námět na dětskou nedělní katechezi

Když bydlel Pán Ježíš ještě v Nazaretě s Pannou Marií a svatým Josefem, žil na poušti Jan Křtitel. Jednou mu Pán Bůh řekl, aby šel k lidem a křtil je.

Když bydlel Pán Ježíš ještě v Nazaretě s Pannou Marií a svatým Josefem, žil na poušti Jan Křtitel. Jednou mu Pán Bůh řekl, aby šel k lidem a křtil je.

Jan Křtitel tedy šel do celého okolí a mluvil o tom, že se lidé mají vrátit k Pánu Bohu. Mají přestat dělat špatné věci a snažit se žít tak, jak si přeje Pán Bůh. Říkal jim: „Už brzy přijde Pán Ježíš. Dobře se připravte! Napravte všechno, co je ve vašem životě špatné, srovnejte všechno, co je křivé. Co je hrbolaté, ať se uhladí. Aby vaše cesta vedla rovnou k Pánu Bohu!“

(Přepsaný text a obrázek přejat se svolením z webu www.kanan.cz)


AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ: 

2. neděle adventní

Téma: Flp 1,8-11

Autor: Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: části oblečení – čepice, šála, rukavice, bunda, svetr, pláštěnka

Promluva: Venku se již pořádně ochladilo a tak už asi nejde chodit jen ve svetru. To by vám byla zima. Nestačila by třeba jen pláštěnka? Určitě ne, chtělo by to lépe se obléknout. Co si na sebe vezmete, abyste se lépe oblékli? Po vyjmenování všech možných částí zimního oblečení lze přejít k létu. Naopak v létě patří mezi lepší oblečení kraťasy, plavky...

Víme dobře, do čeho lépe obléknout svoje tělo, aby nám bylo dobře, abychom neonemocněli. I naše duše potřebuje “oblékat”, aby jí bylo dobře, aby byla zdravá. Když je duši dobře a je zdravá umí dobře rozeznat co je důležité a co ne a je připravená na setkání s Kristem. To nejlepší oblečení pro duši v každé situaci a za každého počasí je vzpomenout si na Ježíše v modlitbě – krátké i delší, v pozdravu, křížem, úsměvem, který mu pošlu. Mít duši oblečenou do Ježíše je pro ní to nejdůležitější oblečení.


DĚTSKÝ LIST PRO KATECHEZI:

Pracovní list (81 kB)

Doplňovací pracovní list k textu evangelia pro děti školního věku.

Nedělní karty Arcidiecézního katechetického střediska v Praze.

Další materiály k této neděli najdete na stránkách Kanán - Katecheze na neděli