Když se Pán Ježíš loučil se svými učedníky, řekl jim: „Jestli mě máte rádi, dělejte vše, co jsem vám řekl. A já vám za to pošlu Pomocníka, Ducha svatého. Ten s vámi zůstane napořád.

Ten, kdo mě má rád, bude dělat to, co já říkám. Pak i můj otec, Pán Bůh, bude mít rád jeho. Já se svým Otcem pak k tomu člověku přijdeme a budeme bydlet v jeho srdci. To všechno vám říkám, dokud jsem ještě s vámi. Až odejdu, pošlu vám Ducha svatého a ten vám všechno připomene a naučí vás všemu, co máte dělat.“

(Přepsaný text a obrázek přejat se svolením z webu www.kanan.cz)


AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ:

Seslání Ducha svatého

Téma: Sk 2,1-11

Autor: Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: ideálně mísa a všechny suroviny potřebné k výrobě buchet nebo vánočky
nebo mazance (mouka, cukr, mléko, vejce, olej, droždí)

Promluva:

Pomáháte, děti, mamince s vařením nebo pečením? Co jste už spolu pekli? A pekli jste už někdy spolu na Vánoce vánočku nebo na Velikonoce mazanec? Možná, že u vás doma mu říkáte bochánek... Patří do něj mouka? Ano. Co tam patří dál? Poraďte mi, co bych si měl ještě připravit? Cukr. (Ministrant přinese mouku a cukr.) Děti mohou chvíli hádat a za pomoci maminek dají dohromady ještě mléko, vejce a olej. Ministrant vše přinese. Když mám všechno připravené, nasypu a naliju to do mísy a mám bochánek. Je to tak? Jak to, že ne? Mám přece všechno, co potřebuji. Vidím, že jste chytré děti, nenechali jste se nachytat. Mám sice všechno, co potřebuji, ale to zdaleka nestačí. Musím dát nakynout kvásek a pak vše důkladně smíchat a zpracovat. Nakonec musím vše upéct.

Určitě si říkáte, proč se vás dnes při Slavnosti Seslání Ducha Svatého ptám na pečení? To proto, že i od Boha dostáváme všechno co v životě potřebujeme – tak jako já mám připraveno vše k pečení. Pak ale přichází Duch Svatý, podobně jako maminka v kuchyni a ze všech darů od Boha v nás “upeče” naprosto úžasné věci.

Poslouchali jste dobře první čtení? Co se stalo apoštolům, když za nimi přišel Duch Svatý? Jeho “pečení” stojí za to, viďte? Stačí ho prosit stejně jako to dělali apoštolové, On stále přichází.  


DALŠÍ MATERIÁLY KE KATECHEZI K EVANGELIU

DĚTSKÝ LIST PRO KATECHEZI:

VIDEONÁMĚTY:


Další vybrané materiály k tématu slavnosti Seslání Ducha Svatého z webu deti.vira:

Pracovní list z cyklu AbECeDa,  PL - Duch svatý  PL - Duch svatý  

Autorky: Gabriela Suchlová, Alena Brožová, redakce deti.vira.cz

Letnice - omalovánka Letnice - omalovánkaautorka Soňa Häusl-Vad

seslání Ducha sv. Seslání Ducha sv. omalovánka ze sešitu "Život Panny Marie", vydalo nakl. Paulínky.
  Malý kvíz se svolením použit z webu kanan.cz

Další materiály na našem webu deti.vira - Zážitek letnic v našem Kalendáři nebo čistě povídání z Bible či tipy na luštěnky z Katechetického střediska AP.