Milé děti, určitě jste už někdy viděli policistku, nebo policistu. Víte co je jejich práce? A víte, jaké heslo mají napsané na autech? A víte, proč na jedné naší omalovánce mají policisté přes ústa roušku?

***

Na svých policejních autech mají napsáno: POMÁHAT A CHRÁNIT! A toto heslo moc dobře říká, co policie dělá. Má nás všechny chránit od lidí, kteří dělají zlé věci, kteří nedodržují zákony (zákony jsou pravidla, podle kterých v naší zemi žijeme). A víte, že i každý z nás může druhým pomáhat a chránit je?

Policisté nám také pomáhají. Třeba když se někdy někdo z dětí ztratí, je moc dobře, když potká policistku nebo policistu. Hned mu můžeme říct, že jsme se ztratili a on pak vysílačkou zavolá na dispečink a hned hledají vaše rodiče.

Policisté také pomáhají, když se někde sejde hodně lidí i aut. Třeba při nějakých velkých akcích, koncertech, sportovních zápasech a tak dále. Policisté také organizují silniční dopravu, hlídají na ulicích, honí zločince. A v nějakých těžkých dobách také policisté s hasiči organizují pomoc lidem v nouzi.

Milé děti, vzpomenete si ještě na něco, co jsme zde o policistech neřekli? Víte třeba, jaké mají útvary (to jsou takové skupiny policistů, kteří dělají nějakou stejnou věc)? A víte, jaké používají policisté věci? Jaké mají auta? A myslíte, že policisté mají i nějaká zvířata? Či dokonce něco, čím se dá létat?

A pamatujete si telefonní číslo, na které jim můžete zavolat, když je to potřeba?

 

***

Ke stažení:

 

  • Pomoz se Mirkovi dostat na kole za kamarádem Honzou.
    Ale dodržuj dopravní značky. Znáš je? Umíš je správně vybarvit?
    Kdyžtak se poraď s nějakým dospělým...

dopravní značky, bludiště, pracovní list