Dávno před tím, než se narodil Pán Ježíš, lidé nevěděli, jak mají správně žít. Co mají dělat, aby došli do nebe. Bylo to, jako by chodili potmě. Když se narodil Pán Ježíš, jakoby se najednou rozsvítilo.

Pán Ježíš se stal pro lidi světlem. Světlem, které překoná každou tmu. Jako světlo ukazuje lidem správnou cestu, tak jim Pán Ježíš ukazoval, jak mají správně žít. Každý, kdo Pána Ježíše poslouchá, může se stát Božím dítětem. Bůh se o něho bude starat a dá mu všechno, co bude potřebovat.

(Přepsaný text přejat se svolením z webu www.kanan.cz)


AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ:

2. neděle po Narození Páně

Téma:  Ef 1,4
Autor: Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: kámen

Promluva:

Dnešní rekvizitu není těžké poznat, proto bude více zajímavé se od dětí dovědět, kde a jak se kámen vyrábí?

Podle individuálních možností dětí bude ideální, když společně přijdou na to, že kámen mohl pouze stvořit Bůh, nelze ho vyrobit. V tom případě bude kámen velmi starý, byl tu už když naše prababičky byly holčičky, když žili králové, když se ještě jenom jezdilo na koni...(zase záleží na tom, kam až si děti dovedou minulost představit). A ještě dávno předtím...  A ještě dávno předtím si mě Bůh vybral, dobře mě znal a zamiloval si mě.


DĚTSKÝ LIST PRO KATECHEZI:

Pracovní list Pracovní list (JPG, 89 kB) nebo jiný formát - Pracovní list (550 kB)
Pracovní list - hvězda.

Putování za hvězdou Putování za hvězdou (JPG, 260 kB)- stolní jednoduchá hra.

K dnešnímu evangeliu si také můžete s dětmi vybarvovat omalovánku - autorkou je Soňa Häusl-Vad, katechetka a ilustrátorka.

omalovánka - 2. ne po Narození Páně - cyklus A Omalovánka - 2. neděle po Narození Páně - cyklus A (JPG, 289 kB)