- náměty pro dětskou nedělní katechezi

Druhý den po tom, co Jan Křtitel pokřtil Pána Ježíše, se oba znovu setkali. Kolem nich bylo hodně lidí. Jan Křtitel na Pána Ježíše ukázal a řekl: „To je Pán Ježíš. On je Syn Boží."

Potom vyprávěl: „Když jsem včera Pána Ježíše křtil v Jordánu, objevila se nad ním holubice. Byl to Duch Svatý. Také jsem slyšel Boží hlas, který říkal: Toto je můj Syn.“

(Přepsaný text přejat se svolením z webu www.kanan.cz)

Obrázek vznikl  doplněním našeho pracovního listu z neděle Svátku Křtu Páně v kostele sv. Vojtěcha v Praze 6, kde děti dotvářely a vybarvovaly tento pracovní list:)


AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ:

2. neděle v mezidobí

Téma:povolání ke svatosti

Autor: Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: poukaz na nákup do hračkářství v ceně 50 Kč

Promluva:

Děti se seznámí s rekvizitou. Mohou si užít i představu, že by na zaplaceném poukazu byla jedna či dvě nuly navíc. Mít ho, to by bylo něco!

Být povolán od Boha ke svatosti znamená dostat zaplacený poukaz nejen na hračky, ale na všechno, z čeho jsem šťastný. Obchod, ve kterém si mohu vybírat ale není snadno k nalezení (není jen tak ledajaký) a tak se musím nechat Kristem vést, abych nezabloudil.


Nabízíme vám další materiály pro práci s dětmi k tomuto tématu:

Pracovní list Pracovní list (JPG, 512 kB) nebo jiný formátPracovní list (411 kB)

K dnešnímu evangeliu si také můžete s dětmi vybarvovat omalovánku - autorkou je Soňa Häusl-Vad, katechetka a ilustrátorka.

omalovánka - 2. ne v mez. - cyklus A omalovánka - 2. ne v mez. - cyklus A (JPG, 249 kB)