Jednou se farizeové zeptali Pána Ježíše: „Mistře, co myslíš, máme platit císaři daně, nebo ne?“ Pán Ježíš jim na to řekl: „Ukažte mi peníz, kterým se platí daně!“ Oni mu peníz podali. Pán Ježíš vzal peníz do ruky, ukázal na něj a zeptal se jich: „Čí je to na něm obraz?“ Odpověděli mu: „Císařův.“ Na to jim Pán Ježíš řekl: „Dávejte tedy, co je císařovo císaři, a co je Boží, Bohu.

TEXTY K TÉTO AKTUÁLNÍ NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

Jednou se farizeové zeptali Pána Ježíše: „Mistře, co myslíš, máme platit císaři daně, nebo ne?“Pán Ježíš jim na to řekl: „Ukažte mi peníz, kterým se platí daně!“ Oni mu peníz podali. Pán Ježíš vzal peníz do ruky, ukázal na něj a zeptal se jich: „Čí je to na něm obraz?“ Odpověděli mu: „Císařův.“ Na to jim Pán Ježíš řekl: „Dávejte tedy, co je císařovo císaři, a co je Boží, Bohu.“

Na našich penězích jsou také vyobrazeni různí lidé. My bychom měli hledat ve svém životě především obraz Boží. Kde ho najdeme? Nejdůležitější obraz Boží je přímo v našem srdci. Pán Bůh nám ho tam při křtu vtiskl. Proto si pamatujme, že jako peníze dáváme lidem, naše srdce máme dávat Pánu Bohu.


NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ:

Téma: Mt 22,21

Rekvizita: veliký pytel bonbonů

Autor: Ludmila Vyskočilová

Promluva: Dnes budou děti pozvané k oltáři, protože musí vidět, co mám. Mám horu bonbonů a taky otázku. Co bych s nimi měl dělat? Ať už budou návrhy jakékoliv, k dalšímu pokračování je potřeba jediný - podělit se s ostatními. Nějaké si nechat a zbytek rozdat. Zvlášť když mám děti rád. Kdo má rád, ten se rozdělí. Kdo má rád, ten se rozdělí, protože chce, aby ostatní byli šťastní. To děti určitě ví. Jestlipak také ví, co ještě by měl dělat ten, který má druhé rád, aby byli šťastní? Modlit se za ně. Když se za druhé modlím, je to jako bych je nosil k Ježíšovi, aby je obejmul, pohladil ještě navíc, kvůli mně... a tomu se nic nevyrovná.


DĚTSKÝ LIST PRO KATECHEZI 

Podobenství o hodnotě císařova penízu Podobenství o hodnotě císařova penízu (JPG, 653 kB), ke stažení také ve formátu PDF (183 kB).

Pracovní list pro menší děti:  Spočítej mince Spočítej mince (JPG, 819 kB) - se svolením převzat z webu kanan.cz

 

Omalovánka - autorkou je Soňa Häusl-Vad, katechetka a ilustrátorka.

Omalovánka - 29. ne v mez, A Omalovánka - 29. ne v mez, A (JPG, 367 kB)