Jednou se farizeové zeptali Ježíše: „Mistře, co myslíš, máme platit císaři daně, nebo ne?“ Ježíš jim na to řekl: „Ukažte mi peníz, kterým se platí daně!“ Oni mu peníz podali. Ježíš vzal peníz do ruky, ukázal na něj a zeptal se jich: „Čí je to na něm obraz?“ Odpověděli mu: „Císařův.“ Na to jim Pán Ježíš řekl: „Dávejte tedy, co je císařovo císaři, a co je Boží, Bohu.

Na našich penězích jsou také vyobrazeni různí lidé. My bychom měli hledat ve svém životě především obraz Boží. Kde ho najdeme? Nejdůležitější obraz Boží je přímo v našem srdci. Pán Bůh nám ho tam při křtu vtiskl. Proto si pamatujme, že jako peníze dáváme lidem, naše srdce máme dávat Pánu Bohu.


Dětské kázání:

Téma: Mt 22,21

Rekvizita: veliký pytel bonbonů

Autor: Ludmila Vyskočilová

Dnes budou děti pozvané k oltáři, protože musí vidět, co mám. Mám horu bonbonů a taky otázku. Co bych s nimi měl dělat? Ať už budou návrhy jakékoliv, k dalšímu pokračování je potřeba jediný - podělit se s ostatními. Nějaké si nechat a zbytek rozdat. Zvlášť když mám děti rád. Kdo má rád, ten se rozdělí. Kdo má rád, ten se rozdělí, protože chce, aby ostatní byli šťastní. To děti určitě ví. Jestlipak také ví, co ještě by měl dělat ten, který má druhé rád, aby byli šťastní? Modlit se za ně. Když se za druhé modlím, je to jako bych je nosil k Ježíšovi, aby je obejmul, pohladil ještě navíc, kvůli mně... a tomu se nic nevyrovná.


Materiály pro děti:

► Dětský list - císařův peníz, ke stažení také ve formátu PDF.Podobenství o hodnotě císařova penízu

► Pracovní list pro menší děti:  Spočítej mince Spočítej mince - se svolením převzat z webu kanan.cz

 

► Omalovánka - autorkou je Soňa Häusl-Vad, 29. ne v mez, A Omalovánka - 29. ne v mez, A

► Nedělní karty-29.ned.mez se svolením převzaty ze stránek AKS v Praze, autoři Lenka Jeřábková, Magda Chladimová, David Žofák a kol.

► Obrázek s modlitbou se svolením převzat z Katechetického centra Biskupství brněnského

 

Videonáměty:

► Z Českobudějovického biskupství pro vás vybíráme povídání pro menší děti: 

► Ze stejného biskupství k nám míří povídání také pro starší děti zvané Minikatecheze: (přidáváme, až autoři zveřejní)

► P. Roman Vlk se zamýšlí nad evangeliem ve videu z Vlčího doupěte:

► Pan Marek Cúth pro vás připravuje také video-katechezi s maňásky: