Kdo je můj bližní? Ten, kdo je mi blízko. Takže ten, koho mám nejblíž: maminka, tatínek, babička, dědeček, bráška, sestřička, kamarád, kamarádka. A co všichni ostatní? Ty nemusím milovat?

TEXTY K TÉTO AKTUÁLNÍ NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz


NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ:

Téma: Kdo je můj bližní?

Rekvizita: časopis nebo noviny s fotografiemi lidí

Autor: Ludmila Vyskočilová

Promluva: Ahoj děti. Poslouchaly jste dobře evangalium? Ježíš tam říká, že má máme mít rádi své bližní stejně, jako máme rádi sebe. To znamená, že k těm, kteří jsou naši bližní, se máme chovat stejně hezky, jako se chováme k sobě. Sebe přece nerozpláču, sám pro sebe si vezmu na hraní jenom ty hračky, které se mi líbí, nenechám sebe o hladu ani v zimě a jím jen to, co mi chutná...

Mám ale důležitou otázku, kdo je můj bližní? Ten, kdo je mi blízko. Takže ten, koho mám nejblíž: maminka, tatínek, babička, dědeček, bráška, sestřička, kamarád, kamarádka. A co všichni ostatní v tomto kostele? Jsme všichni v jednom kostele, to jsme si blízko. Všichni zde jsou moji bližní. A co ti, kteří dnes nepřišli? Ti jsou určitě také bližní. Co ti, které potkáme cestou z kostela domů? Bydlí s námi ve stejné ulici? Jsme přece sousedé! Hra na rozšiřování vnímání bližních může pokračovat dál tím, že jsme z jednoho města, z jedné země, z jedné planety. K virtuálním bližním (město, země, planeta) bude použita rekvizita. Postupně se dostaneme k úplně všem lidem - jsme všichni bližní, protože jsme všichni děti Boží.


MATERIÁLY PRO KATECHEZI:

► DL pro katechezi Největší přikázání Největší přikázání - ke stažení také ve formátu PDF (51 kB).

► Pracovní list pro menší děti:  Srdíčka Srdíčka (JPG, 425 kB) - se svolením převzat z webu kanan.cz


► V Kartách pro katechezi z ADKS si můžete přečíst zamyšlení, vymalovat obrázek, vyluštit křížovku a splnit týdenní úkoly - Mistře, které přikázání je pro tebe největší?

 

► Dvě samostatné luštěnky k této neděli - Největší přikázání I. a Největší přikázání II. vyrobilo opět Katechetické středisko AP. 

► Omalovánka paní Soni Häusl-Vadové je pro vás přichystána jako vždy pod odkazem níže:
Omalovánka - 30 .ne v mez, A Omalovánka - 30 .ne v mez, A 

Při Videokázání P. Romana Vlka z Vlčího doupěte si vše můžete promyslet před obrazovkou: