Obrázek se svolením použit z knihy
Svatý Mikuláš, 
Člověk plný Boží lásky,
kterou vydalo Kartuziánské nakladatelství v r. 2007

Jaký byl vlastně svatý Mikuláš? Co nám přinesl do dnešní doby? Tento svátek se často stává předmětem komerce a křesťané se někdy ptají, zda má smysl se do tohoto rozporuplného dění zapojovat. Ale svatý Mikuláš určitě stojí za to, když se o něm něco více dozvíme!

KATECHEZE: 

Doporučujeme prohlédnout materiály Ostravsko-opavského biskupství, které nás provedou jak katechezí pro děti, tak katechezí pro dospělé a kde můžete načerpat hodně informací.

Dále doporučujeme prohledat materiály Katechetického centra AP, kteří nabízejí také list s písničkami o sv. Mikuláši nebo také list Co víme o sv. Mikuláši. Dále se můžete zaměřit na Příběhy z Mikulášova života nebo jednoduché cvičení Označ věty, které sedí či diskusní aktivita: Kdo ti radí? nebo doplňovací text o sv. Mikuláši a na závěr Kvízová hra opět vyrobená Katechetickým střediskem AP

Ilustrační obrázek k tomuto článku byl použit z knihy Svatý Mikuláš, člověk plný Boží lásky, ze které se svolením vydavatele nabízíme k prohlédnutí dvě ukázkové katecheze ve formátu pdf: Svatý Mikuláš biskupem a O vzácném koberci.

Navštívit můžete také náš příběh s obrázky, který život sv. Mikuláše popisuje stručně jakoby v reporelu nebo také obrázkové čtení z redakce deti.vira.

 

Vyrábění:

Mikuláš z krabičky od sirekChceš-li pro někoho blízkého (třeba rodiče, sourozence, kamarády...) vyrobit malého mikuláška z krabičky od sirek, do které můžeš vložit malé překvapení nebo sladkost, stáhni si naši šablonu (74 kB). Výroba je jednoduchá: nejdříve Mikuláše ze šablony vybarvi podle své fantazie, potom přilep kolem prázdné krabičky od sirek a nakonec přilep ruce.

 

Další materiály ke sv. Mikuláši najdeš v naší sekci Svatí.  Výtvarně se můžeš také vyřádit a namalovat si svatého Mikuláše slupovacími barvičkami jako vitráž na okno nebo vybarvit omalovánky:

Zde najdeš: Všechny omalovánky a šablony na sklo - sv. Mikuláš a anděl

Různé rébusy:

šifra nabízená Katechetickým střediskem AP

Mikulášská tajenka - rovněž vyrobená ADKS Praha

♦ Další materiály vyrobené ADKS z Prahy

 

 ♦ bludiště - sv. Mikulášbludiště

  obrázková tajenka - sv. Mikulášobrázková tajenka

Recept:

♦ nově jsme přidali recept na Mikulášské sušenky, který jsme se svolaním použili z knihy Karmelitánského nakladatelství: Připrav své srdce na Vánoce

Ukázky prací dětí:

Mikuláš, čert a anděl z keramické hlíny, vyrobily děti ve věku 6-8 let