Milé děti, Velikonoce jsou důležité křesťanské svátky. Jestlipak víte, jak se jednotlivé dny jmenují a co se v nich událo?

Co si v těchto dnech připomínáme, si můžete přečíst v našem Kalendáři v oddílu Zelený čtvrtek a Velký pátek.  Po Velkém Pátku nás čeká Bílá sobota. Bílá sobota v jednoduchém popisu také pomůže zorientovat se v tomto svátečním dni i v obřaech, které se konají v katolických kostelích. 

Mimoto zde nabízíme některé obrázky z MiniBible. Soubor obrázků od Zeleného čtvrtku až po Zmrtvýchvstání si můžete rozkliknout pro lepší čitelnost ve vyšším rozlišení jednotlivě a vytisknout. 

    

    

Autorkou Minibible je Gabriela Suchlová (vytvořila ji pro časopis Duha). 

Podklady k vyrábění velikonočního leporela si můžete stáhnout hned zde. (Pracovní postup a potřebné pomůcky najdete v sekci Skládám si knížku.)

Velikonoční knížka - leporelo Velikonoční knížka - leporelo Velikonoční knížka - leporelo Velikonoční knížka - leporelo Velikonoční knížka - leporelo Velikonoční knížka - leporelo Velikonoční knížka - leporelo

Velikonoční knížka - leporelo

Kromě této knížky si s námi můžete vystříhat také velikonoční dekorace do okna. Obrázky si vytiskněte buď ve velikosti A4 nebo A5 a poté vystřihněte nebo řezačkou vyřízněte plochy označené křížkem.

velikonoční šablona do okna velikonoční šablona do okna

velikonoční šablona do okna

velikonoční šablona do okna velikonoční šablona do okna

 

 

 

 

Přejeme vám krásné velikonoce!