Neděle Božího milosrdenství je vlastně novinka – zavedl ji papež Jan Pavel II, abychom si Boží milosrdenství znovu připomínali každý rok a abychom za něj děkovali.

Ale co je to milosrdenství? Je těžké popsat to jedním slovem, ale když si vezmeme na pomoc moudré dospěláky, zjistíme, že je to schopnost vidět, že někdo něco potřebuje a ochota takovému člověku pomoci - dát mu to, co mu chybí. A to můžou být různé věci – jídlo, nocleh nebo oblečení. Někdo jiný se cítí osamělý a potřebuje, abychom ho navštívili. Jiný nám třeba nechtěně něco provedl a touží, abychom se už nezlobili.

Znáte příběh někoho kdo je milosrdný? Pokud vás nikdo nenapadá nebo si jen chcete přečíst o někom kdo to uměl, podívejte se na naše příběhy sv. Martina nebo sv. Mikuláše. Oba viděli, co lidé potřebují a uměli jim pomoci.

A Bůh je takto milosrdný. A víte, kdo byla Faustyna Kowalská? Byla to polská řeholnice, kterou v r. 2000 svatořečil papež Jan Pavel II. Svatá Faustyna se moc snažila, aby lidé věděli o Božím milosrdenství. Chtěla, aby se lidé radovali z toho, že Bůh je milosrdný, že nám odpouští naše špatnosti. Nechala namalovat obrázek Ježíše, který vám nabízíme jako omalovánku a který je známý právě jako obraz Božího milosrdenství. 

  

Omalovánka od paní  

Více se o jejím životě a také o tom, proč o ní mluvíme v souvislosti s Božím milosrdenstvím, dočtete v omalovánkovém sešitu "Ježíši, důvěřuji Ti", který také vydalo nakladatelství Paulínky:

omalovánka Faustyna Kowalskaomalovánka Faustyna Kowalska omalovánka Faustyna Kowalskaomalovánka Faustyna KowalskaFaustyna Kowalska, Jan Pavel II - omalovánka


podobenství o dlužnícíchO tom, jak se učit být milosrdným od samotného Ježíše, se můžete dočíst ve vyprávění O milosrdném Samaritánovi, a také si můžete vytisknout a zpracovat tématický pracovní list (viz také obrázek vlevo).

O tom, jak veliké a velkorysé může být Boží milosrdenství a odpuštění, a jak se tomu můžeme učit i my vůči lidem okolo nás, se dozvíte v pracovním listu na obrázku vpravo, který vypráví podobenství O dvou dlužnících.