Obrázek se svolením použit z knihy
Svatý Mikuláš, 
Člověk plný Boží lásky,
kterou vydalo Kartuziánské nakladatelství v r. 2007

Jaký byl vlastně svatý Mikuláš? Co nám přinesl do dnešní doby? Tento svátek se často stává předmětem komerce a křesťané se někdy ptají, zda má smysl se do tohoto rozporuplného dění zapojovat. Ale svatý Mikuláš určitě stojí za to, když se o něm něco více dozvíme!

Doporučujeme prohlédnout materiály Ostravsko-opavského biskupství, které nás provedou jak katechezí pro děti, tak katechezí pro dospělé a kde můžete načerpat hodně informací.

Ilustrační obrázek k tomuto článku byl použit z knihy Svatý Mikuláš, člověk plný Boží lásky, ze které se svolením vydavatele nabízíme k prohlédnutí dvě ukázkové katecheze ve formátu pdf: Svatý Mikuláš biskupem a O vzácném koberci.

Navštívit můžete také náš příběh s obrázky, který život sv. Mikuláše popisuje stručně jakoby v reporelu nebo také obrázkové čtení z redakce deti.vira.

 

Mikuláš z krabičky od sirekChceš-li pro někoho blízkého (třeba rodiče, sourozence, kamarády...) vyrobit malého mikuláška z krabičky od sirek, do které můžeš vložit malé překvapení nebo sladkost, stáhni si naši šablonu (74 kB). Výroba je jednoduchá: nejdříve Mikuláše ze šablony vybarvi podle své fantazie, potom přilep kolem prázdné krabičky od sirek a nakonec přilep ruce.

Další materiály ke sv. Mikuláši najdeš v naší sekci Svatí.  Výtvarně se můžeš také vyřádit a namalovat si svatého Mikuláše slupovacími barvičkami jako vitráž na okno nebo vybarvit omalovánky:

Zde najdeš: Všechny omalovánky a šablony na sklo - sv. Mikuláš a anděl

Redakce deti.vira nabízí k tématu sv. Mikuláše rovněž různé rébusy:

bludiště bludiště (GIF, 52 kB) sv. Mikuláš

obrázková tajenka obrázková tajenka (GIF, 40 kB) sv. Mikuláš

Nově přinášíme:

recept na Mikulášské sušenky, který jsme se svolaním použili z knihy Karmelitánského nakladatelství: Připrav své srdce na Vánoce