6. 2. 2017 , GaS

Světový den nemocných

Světový den nemocných

- modlíme se za nemocné

Světový den nemocných poprvé vyhlásil papež Jan Pavel II. v roce 1992. Každý rok připadá na 11. únor, což je den, kdy také slavíme jeden svátek Panny Marie. Víš, který to je?

Tentokrát jsme nepřipravili žádný rébus nebo křížovku, s otázkou si totiž určitě poradíš. Podívej se do kalendáře nebo popros někoho dospělého o radu.


 

Jistě se ti už podařilo vypátrat, že odpověď na otázku je: svátek Panny Marie Lurdské. Tento zvláštní název je podle místa ve Francii, které se jmenuje Lurdy. Panna Maria se tam před mnoha lety několikrát zjevila dívce Bernadettě s přáním, aby se lidé více modlili, především za obrácení od zla a za hříšníky. Nakonec na tomto místě vytryskl léčivý pramen, ke kterému se dodnes sjíždějí tisíce poutníků s touhou po uzdravení.

Víš, jak můžeme nemocným pomáhat? Určitě přijdeš na spoustu odpovědí. Třeba je navštívit, aby se necítili sami, namalovat pěkný obrázek nebo koupit kytičku anebo i nějak vypomoci v domácnosti. Můžeme ale pomoci i modlitbou.

Umíš se modlit růženec? Pokud ne, připravili jsme pro tebe pomůcku, se kterou se to můžeš naučit. Asi bude potřeba, aby ti s tím rodiče trochu pomohli a pak se růženec můžete pomodlit společně:

bolestný růženec (143 kB)

Pokud víš o někom nemocném, komu bys chtěl/a udělat radost, můžeš k tomu použít náš obrázek Panny Marie Lurdské (38 kB). Pěkně ho vybarvi, nezapomeň připsat nějaké hezké přání, pak vlož do obálky a pošli. Obrázek je také možné použít jako šablonu na sklo (35 kB) - vybarvi ji slupovacími barvami a tvůj nemocný, kterému ji daruješ, si ji může nalepit na okno. Bude mu tak připomínat, že ani v nemoci nezůstává sám.

Aktualizováno

Česká mše vánoční - ´rybovka´pro děti (20.11.2019, 16:02)

Česká mše vánoční - ´rybovka´pro děti
Mnozí již odpočítáváte dny do letošního adventu a přemýšlíte, jaké adventní úkoly s dětmi letos plnit. Časopis...

Na cestě za svobodou (14.11.2019, 8:32)

Na cestě za svobodou
V těchto dnech si připomínáme výročí Sametové revoluce. Už 30 let je naše země na cestě k demokracii a svobodě.

Vitráže říjnových svatých (26.10.2019, 22:15)

Vitráže říjnových svatých
Ozdobte si s námi okna vitrážemi světců a světic, které si připomínáme a oslavujeme v měsíci říjnu. I když třeba zrovna...

Příběh české princezny (26.10.2019, 17:22)

Příběh české princezny
Okouzlující příběh svaté Anežky České, té nejchudší, ale také nejpodivuhodnější české princezny, si můžete nově přečíst...

Dušičky - vzpomínka na zemřelé (21.10.2019, 10:20)

Dušičky - vzpomínka na zemřelé
Jak prožít toto téma s dětmiZvláště začátkem listopadu vzpomínáme na ty naše blízké, kteří již zemřeli. Modlíme se za...

Lampióny (21.10.2019, 10:20)

Lampióny
Dny se zkracují, večer se stmívá stále dříve a doba svatomartinských (ale i jiných) lampiónových průvodů se přibližuje....