Nějakou dobu před tím, než začal Pán Ježíš chodit mezi lidi a mluvit k nim, objevil se Jan Křtitel. Bydlel na poušti, nosil šaty z velbloudí kůže a živil se kobylkami a medem divokých včel. Chodilo za ním mnoho lidí a on jim říkal, jak se mají připravit na příchod Pána Ježíše.

(Přepsané podobenství i obrázek převzat se svolením z webu www.kanan.cz)


TEXTY k této aktuální neděli si můžete přečíst na webu vira.cz

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ: 

2. neděle adventní

Téma: 2 Petr 3,8-14

Autor: Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: není

PromluvaVzpomínáte si, o čem jsme si povídali minulou neděli? O tom jaké to je, když maminka odejde třeba na nákup a my zůstaneme doma sami.

Co budeme dělat, až budeme doma bez ní? Budeme dělat nepořádek, něco rozbijeme, aby byla smutná, až se vrátí? Nebo budeme sedět jak pecka a zlobit se, proč jí to tak dlouho trvá? Nebo si na ni vzpomeneme a udělám něco, co ji potěší, až se vrátí? Třeba zameteme v předsíni? Co když při tom zametání něco pokazíme? Budeme se bát maminčina návratu? Maminka přece pozná, že jsme věc nerozbili schválně a zlobit se nebude, naopak! bude mít radost, že jsem ji chtěli potěšit. Má raději nás  než nějaký hrnek nebo vázu.

Podobně mohu čekat na Ježíše. Taky mám víc možností: Můžu na něj zapomenout, můžu se zlobit, že když se stále ještě nevrátil, nebudu už na něj čekat. Asi nejlepší možnost bude na něj nezapomínat a snažit se udělat mu něčím radost. (V adventní cestě na tuto neděli může být nabídnuta možnost, co konkrétně dělat.)


DĚTSKÉ LISTY PRO KATECHEZI:

Dětský list

Pracovní list 2. neděle adventní Pracovní list 2. neděle adventní (177 kB)


KOMIX:

Dnešní text o působení Jana Křtitele si na našem webu můžete přečíst také v komixové podobě (vyd. Karmelitánské nakl.)

KARTY PRO KATECHEZI:

Kartách pro katechezi z ADKS  si můžete přečíst zamyšlení, vymalovat obrázek, vyluštit křížovku a splnit týdenní úkoly!

OSMISMĚRKA: 

Jistě všichni víme, o kom Jan mluví, když v dnešním evangeliu říká, že za ním přichází někdo mocnější, než je on sám. Jan proto plnil velmi důležitý úkol – a ten je tajenkou osmisměrky Za mnou přichází mocnější než já!